SOS. Nemám ideální postavu. Co na sebe?

Někdo má vystouplé břicho od přírody a nemůže s tím nic dělat. Když přibere, tím hůř. Ovšem móda mu docela šikovně pomůže. Jde jen o to vyvarovat se kalhot a sukní s pružným pasem nebo vázaných tkaničkou, které tuhle nepříjemnost jenom podtrhnou. Naopak všechno skryjí delší nařasené šaty nebo sukně střihu písmene A. Klasické kalhoty do pasu tmavé barvy také pomohou, k tomu se hodí vypasované sako opatřené jednou řadou knoflíků.

Minisukně jsou tabu

Široké boky a stehna dokážou nejedné ženě i muži pěkně zkomplikovat život. I s tím se ale dá bojovat. Pozornost odvede úzká rovná sukně ke kolenům v tmavší barvě, případně i sukně prodlužující linii od pasu k bokům, rozšiřovat by se ale měla jenom velmi mírně, v podstatě pouze kopírovat linii těla. Pro dolní polovinu těla platí jedno pravidlo: tmavé sukně s rovnými střihy a žádné ozdobné prvky. Kalhoty noste tmavé, klasické s rovným střihem, v žádném případě nevybírejte mrkváče nebo od pasu se rozšiřující střihy. Šortky i minisukně jsou bohužel tabu.

Jak skrýt velký zadek?

Máte pocit, že každý kouká po vašem velkém zadku? Skvěle vám pomůže tmavá džínovina. Zkuste tu s příměsí streče. A vyhněte se ozdobám na zadní části kalhot – kapsám, výšivkám. U dam, které nedají ani ránu bez sukně, opět pomohou tmavé pouzdrové střihy. Pozadí opticky výrazně zmenší.

Mohutná lýtka přinášejí problémy

Silná lýtka přinášejí potíže při výběru kalhot. Máte-li je, neoblékejte si legíny, které je dokážou ještě zvětšit. Kalhoty rovného střihu jsou lepší a pomohou i špičatější boty se středně vysokým podpatkem, ideálně lehce zúženým. Pokud jde o sukně, nechcete-li nosit pytle po kotníky, sáhněte po kratších obepnutých sukních ke kolenům. Sukně do půl lýtek nejsou vhodné, na váš nedostatek ještě více upozorní.