Jaká plachta je nejlepší pro zahradní nadzemní bazén?

Mít doma svou vlastní zahradu je naprosto báječná věc, i když se o ni musíme pečlivě starat. Takové starání v sobě obsahuje především neustálý úklid, dále sekání trávy, vysazování květin, pakliže chceme mít zahradu krásnou, dále pak například oblíbené pěstování své vlastní zeleniny. Pokud navíc mámena zahradě bazén, pak se musíme starat i o něj. Přece jenom udržovat vodu stále modrou a čirou – to je někdy opravdu obtížné. Bez chemie se však v tomto případě opravdu neobejdeme, což je škoda, přesto nutnost. Chemických přípravků máme většinou habaděj, ale nejdůležitější je rozhodně chlor, který lijeme do bazénu naprosto každý den, pokud se v něm koupeme. Pak pořizování pískové filtrace taky není zrovna pohlazení po našich financích, ale hotová rána, kterou obdrží. Bez ní se však bazén udržuje opravdu velmi špatně.

Ostatně abychom omezili tak velké znečištění bazénů, pak bychom ses mohli zamyslet nad tím, že koupíme novou plachtu, která bude naprosto nepropustná. Ostatně takových plachet je na pultech obchodů opravdu obrovské množství, proto je třeba se poohlédnout po nějakých alespoň internetových recenzích, kde zjistíme, která plachta je rozhodně nejlepší!

• Solární plachty

V poslední době se staly populární zejména solární plachty, které nejen udrží vodu naprosto čistou, protože po ni zkrátka nic nepropluje, pokud bude na bazéně absolutně sedět, ostatně dokonce nám vodu trochu i ohřeje. Mnoho lidí si však na ni klade velké nároky, což je špatně, protože tato plachta nám rozhodně neučaruje vařící vodu, nýbrž jenom takovou, abychom do ní lehce vlezli.

• Bublinkové fólie – flobal

Levnější variantou mnoha plachet jsou bublinkové skoro fólie, které opravdu ochrání jenom před tím, abychom si udrželi bazén čistý a bez zbytečných nečistot. Odborně tuto plachtu najdete pod pojmem „flobal“ a většinou nepokryje bazén naprosto celý. Záleží však na odhadu velikosti.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová