Tepláková souprava vám nesmí chybět. Proč?

Jsou kousky oblečení, které snad nikdy nevyjdou z módy. Mívají jednoduchý střih, jsou v neutrálních barvách, prosté zdobení. Jen málokdo by ale hádal, že se po boku klasických sak, černých šatů a bílých košil objeví tepláková souprava.  

Pohoda na doma  

Pár let zpátky byly tepláková souprava záležitostí jen na domácí nošení, lenošení u televize a krátké pochůzky po zahradě. Vyjít v ní ven mezi lidi, jít na nákup nebo se tak objevit na městských slavnostech zkrátka nepřipadalo v úvahu. Postupně se ale na výsluní prodraly kalhoty a později celý komplet. Dnes je set nedílnou součástí téměř každého šatníku a bez výčitek ho lze vynést téměř kamkoliv.  

Není nic neobvyklého potkat muže i ženy všech věkových kategorií v bavlněném kompletu cestou do práce nebo při setkání v kavárně. Poslední dva roky, kdy se většina aktivit odehrávala doma, si lidé zvykli na pohodlí a na stejné vlně se neseme i dnes. Možná jsme neměli tušení o možnostech, které nám v módě unikají. A zbytečně jsme se šněrovali do těsných kalhot a zatahovali břicho v halenkách a topech na tělo.  

Bez pravidel?  

Mohlo by se zdát, že na teplákové soupravě se nedá nic zkazit. Dá. A hodně. Jde totiž o velmi výrazný kousek, který na sebe strhne hodně pozornosti.  

Základem je kvalitní materiál. Tenká bavlna je sice příjemná na těle, ale na promenádování po městě se nehodí. Vždy volte hutnou látku s vyšší gramáží. Jedině tak nebude souprava působit levně, neopere se, nežmolkovatí a neztratí barvu. Kvalita bude znát na první pohled.  

Neméně důležitý je padnoucí střih. Možná máte postavu, se kterou si můžete dovolit oblečení na tělo, ale u teplákových souprav se to nehodí. Zúžené nohavice od kolen po kotníky nebo zkrácené kalhoty jsou fajn, ale vsaďte spíš na ležérnost a dejte přednost volnějšímu střihu, vyššímu pasu a zkrácené mikině s obří kapucí.  

A barva? Nespoléhejte se jen na černou a dejte šanci béžové, mátové, růžové, netradiční zelené nebo okrové a krémové. Barvy se nosí a na teplákové soupravě skvěle vyniknou.  

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová