Jak vypadá španělská móda

Ve většině zemí se snaží módní návrháři o to, aby se zapsali do dějin právě svými kousky. Vymýšlejí proto nejrůznější kousky, které jsou naprosto v rozporu s módními trendy. Chtějí totiž, aby jejich návrh byl právě ten nový trend, který se bude vyjímat na pultech obchodů. Jenže není to zrovna tak lehké, jak se může zdát, protože se v módním světě promítnulo už opravdu velké množství návrhů a kousků, které lidi oslnily nebo naopak trochu pohoršily. Navíc móda se poslední dobou vrací právě k těm kouskům, které se osvědčily v minulosti.

I přes tuto skutečnost chtějí různí návrháři různých zemí ušít něco, co by se zapsalo do módních dějin. Proto se nyní setkáte například s různými značkami, které v sobě nesou prvky země, ve které byly navrhnuty. Setkáte se například se značkou španělská móda neboli Desigual, která ve své nabídce nabízí pouze širokou škálu oblečení, jež bylo navrženo právě v té krásné zemi Španělsko.

Už od roku 1982

Psal se rok 1982, kdy se návrháři rozhodli své kousky ukazovat světu právě pomocí výše zmiňované značky. Právě díky této značce se stala i španělská móda velmi populární, a to zejména svými specifickými prvky, mezi které se řadí především barevný design a ruční zpracování. Setkáte se tedy s pestrobarevnými kousky, které jistě budou v současné době velmi kupované, protože přece jen se léto a jaro nese ve znamení barev. Všechny kousky jsou však také ručně zpracované, proto se na velké většině oblečení setkáte například s prošívanými korálky nebo jinými ručními prácemi, které tvoří daný kousek naprosto originální a jiný.

Mimo jiné se také setkáte například s batikovanými kousky, jež jsou také velmi populární a relativně také stylové. I španělští návrháři tedy nachází své fanoušky, které jejich kousky budou velmi rychle propagovat a šířit dál – do různých koutů zeměkoule.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová