Saka jsou nestárnoucí elegance

Eleganci se meze nekladou. To je pravidlo, kterým se řídí řada žen. Ležérnost je sice opravdu pohodlná, ale dnešnímu světu vládnou především ženy, které vědí, co je trendy a co ne. Sice i ležérní kousky mohou být stylové a také mnohdy i jsou, ale ženy někdy musí ukázat, že jsou ženy. Dát prostor svým křivkám je tedy pravidlo krásného a vkusného outfitu. Ženy v dnešním světě jsou velmi vysoko postavené, to ostatně dosvědčuje i to, že jejich platové ohodnocení se už skoro dotahuje na platové ohodnocení mužů. Dělí je už jen osm procent, což už se dá počítat jako velký úspěch. V řadě společností jsou hlavními lídry ženy, které jen věděly, co od života chtějí.

Takové ženy si většinou zakládají na to, aby vždy vypadaly jako autorita. Proto se není čemu divit, když si běžní lidé zafixovali do hlav, že všechny ženy, které jsou oblečeny formálně a jdou po ulici, tak jsou pouze lídry nějaké společnosti nebo jsou jen její důležitá část. Už si málo kdo uvědomuje, že elegantně se ženy oblékají proto, že je to vážně stylové a že tento styl jen zdůrazní, že ženy jsou opravdu ženami.

Co patří do elegantního stylu?

Řada žen si klamně myslí, že do tohoto stylu padají především lodičky, proto ho nechtějí nosit, protože bolest nohou opravdu nemají v popisu práce. Ovšem elegantní styl není pouze o lodičkách, ale je to také o polobotkách, balerínách nebo v poslední době dokonce i o teniskách, protože se v poslední době řádně elegantnost spojila s ležérností. Jenže pokud chcete zůstat klasicky oblečeny, nekombinujte dva styly do jednoho a rozhodněte se pouze pro formálnost. Ta v sobě zahrnuje také i skvělé úzké šaty, sukně nebo kalhoty. U sukní a šat samozřejmě platí, že musí být dlouhé vždy po kolena nebo mírně nad kolena. Co je však také důležitou součástí tohoto stylu – je sako. Bez toho to nejde.

Sako je skvělá elegance. Jedná se o kousek, který nemá řada žen v lásce a je to velká škoda, protože tento kousek vždy doplní look přesně tak, jak má. Jedná se o formálnější kousek, přesto ho však řada žen využívá pouze k džínům, které jsou mnohdy i roztrhané. K saku se nejlépe hodí polobotky nebo již zmiňované lodičky, ale vždy záleží na vkusu každé ženy.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 369 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová