Slyšeli jste o značce SegraSegra?

Jak samotný název značky napovídá, jedná se o podnikání dvou sester, které neplánovaně nastartovaly svou kariéru. Dagmar a Eliška Mertovy jsou nadějná dvojice ve světě módy.

Jak značka vznikla?

Je až úsměvné, co nám život přinese a na jakou cestu nás nenápadně pošle. SegraSegra totiž měla být původně jen fiktivním školním projektem starší sestry Dagmar. Úkolem projektu na vysoké škole v oboru grafický design bylo, vytvořit značku a logo korporátního designu. Dagmar tak přišla na streetovou oděvní značku a mladší sestra Eliška, která studovala módní návrhářství, jí k tomu s nadšením ušila první módní kousky značky SegraSegra. A už to začalo!

Fiktivní módní značka se setkala s velkým zájmem a pozitivními ohlasy. Sestry si tedy řekly, že by to mohl být hezký přivýdělek ke studiu. A začalo se tvořit.

Jaký směrem se značka ubírá?

Sestry vsadily na své zkušenosti a osobní pocity ze světa módy. Hlavně Eliška, která velmi ráda jezdí na kole, v tomto světě něco postrádala. A byla to právě cyklistická móda, ovšem ne ta sportovní. Chyběly ji módní kousky, v kterých by se nebála jít s chutí do kavárny, kina, práce či restaurace, ale zároveň by bylo pohodlné a praktické pro jízdu na kole. Jde tedy o kombinaci oblečení pro běžné nošení s cyklistickými výhodami.

Do svých modelů sestry originálně zakomponovaly reflexní a bezpečností prvky a jsou ušity ze speciální látky. Jde o britský materiál Ventil ze stoprocentní bavlny, který je nepropustný a přitom prodyšný. Byl použit například pro letce druhé světové války, aby při katapultu do moře přežili čekání na záchranu.

Modely sester jsou velmi nadčasové a aktuální. Sestry se řídí hlavními prioritami, které jsou:

  • funkčnost
  • elegance
  • přidaná hodnota

Móda pro maminky

Další cestou kreativního podnikání sester je móda pro maminky. Jejich modely Mama by Segra se zaměřily na maminky, které nosí děti v šátku či v nosítku. Takové modely musí být technicky dobře vyřešené, aby se miminko do bundy či mikiny dobře vešlo, ale zároveň vám po odepnutí vsadky zůstal super kabát, který využijete i v budoucnu.

Sestry jsou velmi originální a jedinečnou dvojicí ve světě módy. Jejich nápady nemaj takřka žádnou konkurenci.

Zdroj fotografií segrasegra.cz