Jak si vybrat správné boty?

Často si kupujeme boty jen podle vzhledu, zajímá nás, zda jsou atraktivní a módní. Ale k výběru obuvi musíme přistupovat s maximální vážností: to, co nosíte na nohou, ovlivňuje vaše zdraví.

Vybíráme boty

Nevhodná obuv vám může pěkně znepříjemnit život, způsobujemozoly a mnohem vážnější problémy – onemocnění cév, kloubů, svalů, a dokonce i páteře. Těsné boty vám mohou přivodit oběhové problémy, zarůstaní nehtů, deformují prsty, může dojít ke vzniku kuřích ok. Nekupujte boty v naději, že se v průběhu času roztáhnou. Vyberte si boty s dostatečně jemnou, pružnou podrážkou, aby se daly ohnout v rukách. Ve velmi tenké podrážce se vám budepohodlně chodit jen na rovné podlaze, chodit v takových botách na asfaltu již nebude příjemné – noha bude cítit každý kamínek.

Je vhodné nosit vysoké podpatky?

Vysoké podpatky jsou škodlivé nejen pro přední část chodidla, ale i pro střední a zadní. V důsledku toho nás trápí bolesti dolní části zad, výhřez meziobratlové ploténky. Ideální velikost podpatku je 2-4 centimetrů. Samozřejmě, můžete nosit boty s 12 cm podpatkem, ale ne každý den.

Jak zkoušet boty

1 . Musíte si koupit boty, které nejlépe odpovídají tvaru vaší nohy.

2 . Na konci dne jsou vždy trochu oteklé nohy, a dosahují maximální velikosti. Proto je nejlepší koupit nové boty ve večerních hodinách.

3 . Ujistěte se, že nejširší část chodidla – místo, kde se noha ohýbá se, když se dostanete na prsty u nohou cítíte pohodlně.

4 . Nekupujte nikdy těsné boty v naději, že se roztáhnou.

  1. Dbejte na to, abyste vždy v botách cítili pohodlí.

6 . Dávejte pozor na skryté nevýhody. Vnitřní švy, kousky gumy nebo kůže, která se vtírá na zadní straně paty, může způsobit nepohodlí.

  1. Důležitým faktorem je vložka. Vyrobená z kůže nebo semiše, bude vaše chodidlo chránit před bolestivými puchýři.
  2. Když si vyberete ten správný střih bot, projděte se v nich pár minut po obchodu a ujistěte se, že vám vyhovují.