Současná móda se vrací ke zvonovým kalhotám

Comeback je v módě často užívané slovo. Se spoustou současných módních trendů už se většina z vás určitě někdy setkala. Ovšem třeba v trošku jiné, upravené podobě. Trendy se zkrátka vrací v obměněných podobách. I nyní sahají módní návrháři pro inspiraci do bližší i vzdálenější budoucnosti. S čím se tedy na ulicích i módních molech setkáte?

Zkrácená délka není pro každého

Už před časem se objevovaly kalhoty zvonáče, které zažily svoji renesanci a nejinak tomu bude i teď. Nyní ale návrháři zaúřadovali s nůžkami a pustili do oběhu kratší verze těchto kalhot. Novým modelům proto nohavice sahají pouze nad kotníky. Vypadají tak trochu jako když v nich chcete přebrodit řeku. Někomu to vyhovuje, někdo ale dá přednost klasické délce. Pokud po nich ale sáhnete, doporučuje se vzít si k nim kotníčkové boty, jinak to příliš dobře vypadat nebude.

Široké nohavice pro vyšší slečny

I další typ kalhot končí nad kotníky. Zkrátka to vypadá, jako by se návrháři zhlédli právě v této délce. V tomto případě se jedná o kalhoty širšími nebo i velice širokými nohavicemi, kterým se říká kulotky, tedy správně culottes. Zajímavě to může vypadat na vyšších štíhlých slečnách. Menší baculky by ale na tenhle trend měly raději zapomenout, pokud nechtějí vypadat širší než delší.

Rozevlátost i u halenek a šatů

Když už jsme u těch velmi širokých nohavic a zvonáčů, nemusí se jednat pouze a jenom o kalhoty. Letí i halenky s velkými zvonovými rukávy. Můžete přitom zvolit jak klasickou délku, tak tříčtvrteční rukáv, záleží jenom na vás, co si vyberete. V haleně s opravdu širokými zvony, které upoutají na první pohled, budete u módních kritiků slavit úspěch. A když už jste u té rozevlátosti, nezapomeňte ani na pletené šaty nebo šaty typu košile. Opět zvonové a nosí se ke kalhotám.