Vybírejte si kotníčkové boty podle typu postavy

Vyšší kotníčkové boty jsou velice oblíbené, ovšem bohužel si je nemůže dovolit každá žena. Proto dámy, pokud si vybíráte typ bot, vždy berte v úvahu i svoji postavu. Ať už jsou kotníčkové bot právě pro vás, nebo se jich budete muset raději vzdát, při výběru nešetřete. Sáhněte po kvalitních materiálech s vyšší podrážkou a dobře připevněným podpatkem. Neměly by být těsné, lepší jsou o číslo větší.

Štíhlé nohy mají zelenou

Prakticky jakýkoli typ vyšších kotníčkových bot si mohou dovolit vysoké ženy s dlouhýma štíhlýma nohama. I nízké kotníčkové boty se zateplením v podobě mohutného kožíšku na nich budou vypadat dokonale právě díky jejich výšce a dobře tvarovaným nohám. Pokud ovšem má vyšší žena silnější nohy, měla by být při výběru těchto bot pro podzimní a zimní dny opatrnější. Nízké kozačky zdůrazní její nedostatky.

Úzké boty pro silnější dámy

Ženy, mějte se při výběru kotníčkových botek na pozoru, jste-li menšího vzrůstu a silnější. Pro malé ženy se hodí vyšší špičaté kozačky na podpatku, kotníčkové upozorňují na malou výšku. Silnější ženy by měly sáhnout po vysokých botách úzkého tvaru. Pokud ale budou kotníčkové boty úzké, mohou je nosit i udělanější postavy. Důležité je správné oblečení, například úzké kalhoty ve zkrácené délce končící nad botou, nebo dlouhé rovné kalhoty, které botu obepnou.

Medvědí look do zimy sedne

K podzimnímu outfitu, tedy kalhotám nebo i sukni se hodí nízké černé nízké kozačky s kožíškem jako tyto Tak trochu medvědí look bude vypadat dobře. Univerzální hnědá je skvělou barvou pro boty určené k podzimnímu a zimnímu nošení. Měkká textilní podšívka se postará o to, že vám nebude chladno. A především – tenhle model lehce prodlouží postavu menším ženám. U menších buclatějších postav se vždy vyplatí k podzimním botám volit ty na podpatku, protože dokážou opticky pomoci postavě.