Pozor na to, čím krmíte svého psa. Špatná strava může vést k jeho úmrtí

Máte doma psího čtyřnohého parťáka? A jakou stravou ho krmíte? Jaké granule mu dopřáváte? Zatímco někteří majitelé pejsků si zjistí všechno o stravě, kterou chtějí psovi dát, jiní bohužel nejsou tak zodpovědní a dávají psovi to, co jim přijde pod ruku. Ovšem veterináři varují – špatná strava může pro psa znamenat také smrt. Je třeba pečlivě vybírat to, čím psa krmíme.  

Aktuálně je nabídka krmiva pro psy opravdu široká. Neustále narážíte na nějaké nové druhy krmiva, neustále to reklamují v televizích. Mnozí majitelé z toho mají stres, nedokážou pro své čtyřnohé mazlíčky vybrat ideální krmivo tak rychle jako kdysi.  

Abyste však nekrmili psa něčím, co mu škodí, zeptali jsme se veterinářů na to, čím psy krmit. Ti nám dali několik rad, podle kterých jednoduše vyberete krmivo i pro vašeho psího mazlíčka.  

Vyhýbejte se dochucovadlům a soli 

I do psího světa zavítaly nejrůznější krmiva ekonomické řady. Jenže u takových krmiv si musíte dát pozor na jejich složení. Nekupujte svým pejskům krmivo, aniž byste si zjistili, co je uvnitř. Nevhodné jsou zejména krmiva s dochucovadly nebo se solí. Právě to škodí trávení a jsou nejčastějším alergenem.  

Řada krmiv má, i když se to na první pohled nezdá, v sobě soli až dvakrát více než tolik, kolik je pro dospělého psa stravitelné a zdravotně přijatelné. Právě sůl obsažená v obrovském množství soli je důvodem, proč psi tolik tloustnou, proč mají problém s cholesterolem nebo proč je trápí špatný krevní tlak.  

Dívejte se na obsah masa 

Podle průzkumů čeští majitelé pejsků krmí své psy nejčastěji konzervami. Je však třeba si u konzerv (a samozřejmě i u jiných druhů krmiva) zjistit, kolik obsahují masa. Sledovat obsah masa je důležitý faktor, přece jen je pes masožravec a potřebuje dostatek živočišných bílkovin.  

Kromě obsahu masa kontrolujte také to, jak se přistupovalo ke zpracování surovin. V ideálním případě by suroviny neměly být moc zpracované. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová