Jaký pes je do bytu nejvhodnější?

Mnoho zamilovaných párů začíná zkoušet společné soužití většinou v nějakém bytě, který si najdou na internetových stránkách. Tam si většinou najdou byt v oblíbeném městě, kde se rozhodnou žít svůj život. Ovšem je nutné podotknout, že mnohdy se k tomuto kroku schyluje zejména tehdy, kdy se například má začít chodit na vysokou školu nebo kdy se dostane zajímavá pracovní nabídka ve větším městě, což je samozřejmě něco, co se běžně neodmítá – hlavně tehdy, kdy se jedná o pracovní pozici, na které dostaneme víc zaplaceno a které se nám bude dobře hodit do životopisu.

Ostatně když jsou zamilovaní spolu spokojení a dokážou společně žít, pak se rozhodnou založit rodinu, ovšem ještě předtím se však rozhodnou pro pořízení nějakého domácího mazlíčka. Jasným favoritem je pes. Do bytu se však kdejaká rasa nehodí – přece jenom velký pes může v bytě absolutně všechno rozkousat během chvíle, kdy budeme v práci. Pokud nepracujeme z domu a nemáme na psa čas například se cvičením, pak se není čemu divit, když se rozhodneme pro menší rasu, která nikdy neudělá tolik škod a je navíc v bytě příjemným společníkem, který nepotřebuje velké vybavení a velký pelech.

Jaké rasy psa tedy volit?

Velmi oblíbenou ženskou rasou psa je rozhodně Čivava, kterou opravdu milují kdejaké ženy. Je to z toho důvodu, že si takovou malou čivavu můžou nosit opravdu všude – navíc v kabelce! Mnoho mužů však tuto rasu psa nemá zrovna v lásce, a tak se tedy zaměří především na velikostně stejnou rasu, přesto trochu více srstnatou. Koupí si Yorkshira. Tento druh pejska si však vyžaduje časté koupání – a mnohdy také stříhání a česání. To se u čivavy stát nemůže. Oblíbený je aktuálně i španělský či francouzský buldoček. Jeden druh však rapidně chrápe, ovšem i přes tuto „vadu“ jsou buldočci v bytě opravdu hojně se vyskytujícími psy, kteří jsou stále více a více oblíbení.