Křeček jako oblíbený mazlíček – jak o něj správně pečovat?

Děti jsou jedna velká radost, ale samozřejmě také starost. Je nutné podotknout, že někdy s dětmi nevíme, co bychom dělali, protože zkrátka jsou vybíravé a jen tak někam se jim nechce. Samozřejmě bychom si měli uvědomit, že pokud máme děti, pak je to pro nás jakási výhra, o kterou se ale musíme starat po zbytek svého života. Mnohdy s dětmi jezdíme na dovolené, na výlety, potom jim už jen nadělujeme dárky pod stromeček, o které si napsali Ježíškovi. Když jsou děti malé, ještě jim víme, co koupit, ale když už vyrostou, tak bohužel – už není tak jednoduché vědět, co jim koupit, aby to ocenili.

Když jsou děti malé, ocení především hračky, ale tu největší radost mají z ojedinělého dárku. Mezi takové ojedinělé dárky patří například zvířata, díky kterým by se naučily zodpovědnosti, protože přece jenom se musí o zvířata starat. Vhodnou takovou zkouškou zodpovědnosti je křeček, ke kterému by mohly děti dostat ještě nějakou příručku, jak se o ně správně starat. Ovšem není to nic těžkého, jen to chce vědět to nejzákladnější.

Kdy křečkovi čistit klec?

Křeček je zvíře, které žije především v noci a ve dne spí. Ovšem je schopen udělat nepořádek kdykoliv – ať už je to ráno nebo večer. Klec nebo akvárium (záleží, kde křečka máte), by se mělo čistit jednou za týden. Vymezte si proto na to jeden den v týdnu či o víkendu, kdy budete poctivě a pravidelně klec čistit. Někteří na to nedbají a křečkovi čistí jedenkrát za měsíc, ale piliny, v nichž žije, nejen zapáchají, ale křeček v nich klidně může i onemocnět díky nepořádku, který si nadělal, a který si on sám nemůže uklidit.

Kdy křečka krmit?

Řada lidí křečka krmí denně. V tomto případě však záleží pouze na druhu křečka. Malí křečkové se mnohdy mohou krmit jednou za dva dny nebo obden. Někdy totiž nestihnou sníst všechno to, co jim nachystáte. Krmení pro křečka se samozřejmě najde dnes už na každém rohu. Klidně se mu jednou za čas může dát i malá mrkev.

Mnoho lidí dává křečkovi do klece ruličku od toaletního papíru. Je to ovšem špatně! Ruličku rozkouše, což znamená, že pár dní nebude moct ani jíst, protože se neúmyslně přejí papíru, a to pro křečka není rozhodně vůbec dobré.