Zachovejte jejich krásu

Chladné počasí je v plném proudu. Nošení teplých svetrů se stalo téměř každodenní záležitostí. Díky jejich častému nošení vzniká taky častější potřeba jejich praní. Víme ale všichni velice dobře, že čím častěji se svetry perou, tím ztrácení na své kráse a kvalitě. Jak je tedy prát, aby zůstaly co nejdéle jako nové?

Znalost materiálu

Abychom zvolili správnou techniku a ty pravé prací prostředky na daný svetr, je nutné dobře znát z jakého je materiálu. Proto je dobré nestříhat na oblečení štítky umístěné na vnitřním švu. Zde se totiž dozvíte, z jakého materiálu daný kousek přesně je a také doporučenou teplotu praní.

Kašmír

Pokud se dočtete, že váš svetřík je z kašmíru, můžete se radovat, protože jste majitelkou velice kvalitního a dosti i drahého kousku. Zde je nutné si cedulku pečlivě pročíst. V dnešní moderní a uspěchané době tam jistě najdete, jak tento svetr prát v pračce. My ale doporučujeme udělat si čas, a tento módní kousek přeprat v ruce. Nezabere to mnoho času a vy si můžete být jistí, že jej tímto způsobem určitě neponičíte. Perte ve vlažné vodě s co nejjemnějším pracím prostředkem.

Ovčí vlna

Zde máme dvě možnosti, jak svetr prát. Je možnost prát v pračce, nebo si dát tu práci a vyprat jej v ruce. My doporučujeme ruční praní. Může se ale stát, že vám na to nezbývá čas. V tomto případě doporučujeme prát na nejšetrnější program a nejmenším počtem otáček. U většiny praček, ale nalezneme program přímo s názvem VLNA, takže je třeba volit tento.