Jak pěstovat bylinky ve své domácnosti?

Do každé domácnosti by se měla dát nějaká květina. Přece jenom je nutné, abychom se zaměřovali nejen na to, že je naše domácnost krásná a moderní, ale především i na to, že musí být hlavně útulná. Pokud domácnost postrádá trochu té intimity, pak je zřejmé, že v domácnosti nikdo nebydlí, pakliže v ní není samozřejmě nepořádek. Lidi se proto snaží o to, aby v domácnosti byl dostatek fotografií, které ukazují, jak bohatý mají život. Jenže nejen fotografie, ale také i rostliny jsou to, co domov do jakési míry zútulní a dodají mu špetku soukromí a intimity, kterou postrádají řady moderních domácností.

Květiny jsou jako takové opravdu oblíbené, jenže málokdo se o ně umí starat. Mezi aktuálně nejoblíbenější květiny se řadí ty, které jsou stálezelené, tudíž se vždy hodí do každé místnosti v domě, ať je barevně sladěná naprosto jakkoliv. Navíc pokud se rozhodnete vymalovat, pak květinu nemusíte vyhazovat, protože právě stálezelená květina je ta, která nikdy svou barvou nebude kazit celkový dojem z daného pokoje.

Ostatně mnoho lidí touží po takových rostlinách, které jsou k něčemu dobré. Přece jenom rostliny jsou krásné a tvoří jakousi zdomácnělou atmosféru domu, ostatně možná by to chtělo i takové rostlinky, které můžeme k něčemu použít. Pokud třeba máte bílou kuchyni, pak do ní rozhodně dejte v malých květináčích i bylinky, které pokaždé vytvoří naprosto jinou chuť vašich pokrmů. Jak ale takové bylinky pěstovat?

Světlo je podmínkou!

Mnoho lidí by po bylinkách do své domácnosti sáhlo hned, bohužel se bojí, že bez venkovních podmínek, které přináší hlavně půda země, se bylinkám dařit nebude, což je samozřejmě omyl. Bylinky jako takové koupíte buď už vyrostené v květinářství, nebo si je můžete samozřejmě vypěstovat sami od semínek. Pokud si vyberete první možnost, pak se rozhodněte je přesadit v blízké době, protože bylinka potřebuje svou vlastní půdu, na kterou si může zvykat. Ostatně důležité je hlavně umístění. Nedávejte bylinku do stínu, ale dejte ji opravdu na slunné místo. Právě tam totiž dosáhnete toho, že vám bude bylinka jenom kvést. Nezapomínejte však na pravidelné zalévání, které potřebují bylinky trochu více, než běžné jiné rostliny.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 369 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová