Milujete maxi sukně? Pozor na široké boky

Maxi délka sukně budí zdání, že se pod ni schová cokoliv, ale to je opravdu jenom zdání. Délka ke kotníkům se dá nosit v pase i na bocích. Jenže pozor. Jiný optický dojem dělá dlouhá pouzdrová sukně a jiný volný střih.  Pokud jde o volné střihy, často nepříjemně rozšiřují boky. Ženu se silným pasem nebo širokými boky tak může proměnit v kredencovitou matrónu.

Modelkám sednou i barevné vzory

Volné dlouhé sukně padnou spíše ženám se štíhlým pasem a boky. Ty si mohou dovolit i rozevláté barevné vzorované indiánské sukně. Menší baculky by se měly pídit spíše po jednobarevných tmavších pouzdrových modelech, které jejich problematičtější partie opticky zúží a skryjí.

Jak prodloužit dolní partie těla?

Obecně je lepší dlouhou sukni nosit v pase než na bocích. Opticky to lépe vypadá. Vhodné je tričko či halenku zasouvat pod sukni. Prodlužují se tak dolní partie těla, což je žádoucí, a celkový look vypadá upraveněji a elegantněji. Halenka na sukni navíc může nevhodně upozornit na širší boky či silnější pas nebo větší bříško.

Zkuste i ležérnější oděv

Pokud chcete trochu uvolněnější outfit, můžete maxi sukni umístit na boky a vzít k ní top. Ten můžete buď zasunout pod sukni, nebo ležérně vytáhnout. Na setkání s kamarádkami dokonalý outfit. Abyste si to mohly dovolit, potřebujete ale disponovat štíhlými boky.

Hodí se nízké podpatky

K delším sukním můžete vzít i lodičky na nízkém podpatku. S vysokými podpatky opatrně, aby příliš neprodlužovaly nohy. Nejde o to, vypadat jako rozhledna. Pokud půjde o barevnou indiánskou či jinak vzorovanou sukni, klidně ale zkuste i kožené mokasíny v podobném stylu. Takový look si ale můžete vzít jenom na nějakou neformální akci.

Květy na léto, tmavý look do divadla

Vzorované maxi sukně jsou ideální na odpoledne na léto. Můžete je vzít na výlet, na koupaliště, na procházku do města nebo i do práce, kde máte volnost v oblékání. Tmavé pouzdrové typy si oblečte kdykoli do divadla nebo na koncert vážné hudby. Skvělé jsou na různé společenské příležitosti v kombinaci s halenkami či topy, ovšem do práce jsou příliš formální.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 369 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová