Jak ušetřit při nákupech oblečení

Nakupování oblečení přes internet je stále více populární. V e-shopech naleznete velké množství originálních kousků. Přílišný výběr nás ale svádí k tomu, abychom nakupovali bezhlavě. Jak nadměrně neutrácet, a dokonce při nákupu oblečení ušetřit?

Zvládněte slevy jako profík

Využívejte především výprodeje. Budete muset trochu změnit svoje nákupní chování a přijmout skutečnost, že nový svetr si koupíte až v polovině zimy, kdy například dojde na vánoční slevy. Sezónní slevy na oblečení totiž teprve odrážejí jeho skutečnou cenu. Nakupovat v aktuálních kolekcích vám z peněženky rázem vytáhne zcela neúměrnou finanční částku.

Proto si systematicky proberte šatník a sepište si, co vám v něm chybí. To se vám bude hodit i v okamžiku, kdy budete přemýšlet, jestli daný kousek potřebujete. Anebo ho jen velmi chcete, případně si ho toužíte koupit pouze z toho důvodu, že se jedná o velmi levný nákup.

Levné oblečení, které vám ale ve výsledku jen zbytečně leží ve skříni, je nakonec nesmyslně drahé. Proto skutečně realisticky uvažujte, jestli opravdu tu úžasnou žlutou sukni máte k čemu a kam obléknout. A nejste náhodou notorická nákupčí žlutých sukní, která jich má ve skříni podobných už pět? V tomto směru na sebe buďte přísní.

Mějte nákupy v paži (a v oku)

Při nákupech v internetových obchodech se vyplatí mít „v oku“ i svou velikost. Důkladně se přeměřte a porovnávejte hodnoty s velikostními tabulkami. Ušetříte si zdlouhavé vracení zboží a placení poštovného.

Ceny dopravného jsou další samostatnou kapitolou, která může zásilku nepříjemně prodražit. Zkuste se domluvit s rodinou nebo známými a objednávejte hromadně. O poštovné se buď podělíte nebo získáte šanci na to, abyste jej měli od určité částky zdarma.

Naučte se hledat na internetu a využívat i další dostupné slevy. Pomoci vám v tom mohou slevové kupony, se kterými ušetříte i několik desítek procent z hodnoty nákupu. To se může hodit třeba při objednávání dárků k Vánocům. Kupony nejen na oblečení najdete na webu Megakupon.cz.