Máte velkou zahradu? Pořiďte si i vhodného hlídače!

Mít svůj dům – to je snem každého z nás. Většinou o hypotéku žádáme tehdy, kdy toužíme s partnerem nebo partnerkou po rodině a ta se nemůže přece rozrůst v několikapatrovém panelovém domě v bytě jedna plus jedna. Ostatně mít svůj dům znamená, že jsme úspěšně dostali hypotéku, což je v současné době čím dál těžší. Je však nutné podotknout, že pokud už kupujeme dům nebo pozemek, měli bychom myslet na to, že je třeba, abychom tam měli samozřejmě i zahradu. Přece jenom když děti vyrostou, pak budou chtít řádit na zahradě, nikoliv pouze v pohodlí domova. Navíc se na zahradě dá vytvořit nejen parkoviště nebo houpačky, ale také bazén nebo například si můžeme zasadit své oblíbené druhy zeleniny, které jsou mnohem lepší a hlavně zdravější než ty kupované kousky.

Ostatně na takové zahradě je nutné, abychom měli i svého vlastního hlídače. Přece jenom žijeme v době, kdy se takřka pořád setkáváme s reportážemi v televizních novinách, které pojednávají o tom, že se někde blízko našeho domu potulují zloději a okrádají nás, když spíme. Proto se nám na takové zahradě rozhodně vyplatí mít nějakého hlídače v podobě pejska. Nemusíme se bát velkých ras, protože na zahradě je pro ně místo.

Jaké rasy volit?

Nejčastěji se volí oblíbení retriever. Tento pes je krásný, krátkosrstý a hlavně pro rodinu jako dělaný. To samé také labrador, který je však trochu náročnější v tom, že se mu musí pečovat o srst samozřejmě, protože je delší. V poslední době se stal oblíbený i husky, ale to je pes, který potřebuje svou vlastní péči. Mimo jiné je oblíbený také vlčák nebo například kolie, kterou milují především manželé, jejichž děti jsou už velké, protože kolie se lehce naučí novým kouskům. Mimo jiné jsou oblíbené i větší rasy psů. Pokud však nechcete volit abnormálně velké psy, pak zkuste třeba pitbula, který ale potřebuje větší výcvik.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová