Antibakteriální hřebíček a jeho využití

Na trhu bychom našli celou řadu koření, které můžeme využívat. Většina lidí si kupuje koření jenom za účelem toho, že ho přidají do jednotlivých pokrmů, které dnes a denně připravují. Jenže mnozí lidé vědí, že koření není jenom koření, že je to také něco, co může rapidně posílit naše zdraví nebo organismus jako takový. Například věděli jste, že i hřebíček v sobě schovává tunu zdraví prospěšných látek? 

Hřebíček jako antibakteriální podporovatel našeho zdraví 

O hřebíčku se ví, že je antibakteriální. Co se však o něm ví méně, je například to, že ničí bakterie a posiluje imunitní systém člověka. Kromě toho dokáže působit dezinfekčně a utlumuje bolest. Umí také pročišťovat organismus, je močopudný a podporuje látkovou výměnu.  

Při čem dalším hřebíček pomáhá: 

  • Hřebíček bojuje proti paradontóze.  
  • Hřebíček ulevuje od zánětu dýchacích cest.  
  • Hřebíček proti nevolnosti. 
  • Hřebíček proti bolesti kloubů.  
  • Hřebíček proti revma.  
  • Hřebíček jako bojovník proti rýmě.  

Jak využít hřebíček? 

Hřebíček je možné využít různě. Není to jen ozdoba velikonočních beránků. Může se použít třeba na léčivou tinkturu, kterou může člověk využívat třeba k výplachům ústní dutiny. Také může být využíván jako klasická dezinfekce (tak lze využít připravenou tinkturu z hřebíčku).  

Pokud si z hřebíčku vytvoříte olej, budete až překvapení tím, jak rychle vám hřebíček uleví od bolestí kloubů nebo od revmatismu. Stačí, když si daná místa potřete olejem a rozmasírujete si je.  

Hřebíček kromě jiného může působit i jako zaručený repelent proti otravnému hmyzu. Zaručeně odpuzuje jak klíšťata, tak veškerý létající hmyz nebo mravence.  

Také je možné tolikrát zmiňované koření využít při aromaterapii. Stačí si připravit hřebíčkovou vodu, kterou necháte odpařit v aromalampě. Tím si skvěle provoníte domov. Je však třeba to s tímto nepřehánět, jinak byste si mohli výrazně podráždit sliznici.