Přejděte zahradu v dešti suchou nohou

Když venku leje jako z konve, vy zrovna dorazíte před bránu svého domu nebo firmy, kde je mezi budovou a vaším autem rozmáčený trávník. Bez holínek suchou nohou prostě dovnitř nepřejdete ani náhodou. Řešením je ale velice praktická a také esteticky vyhlížející zatravňovací dlažba, která sice trávu jako baldachýn přikryje, ale zároveň udělá osobitý obraz. Mezi obrazci z dlaždic tráva pouze vykukuje. Pokládka venkovní dlažby je velmi rychlá, levná, praktická, funkční a navíc je v pohodě realizovatelná v jakémkoliv ročním období.

Venkovní dlažba

Hodí se na rovinu i do mírných svahů. Mírným sklon jí totiž nevadí. Vegetační dlažba ze speciálních tvárnicse pokládá ve výběru několika typologií. Různé tvary na sebe budou velmi umně navazovat, vyplní se trávou nebo se může vysypat oblázky nebo jiným materiálem, který bude podporovat růst trávy mezi kameny nebo jej naopak zbrzdí. Pomocí dlaždic si vytvoříte chodník, který spojí ulici s budovou vašeho pracoviště nebo vaším domovem, aniž by jakkoliv narušoval přirozený vzhled vašeho trávníku.

Dlažba jako součást vašeho trávníku

Praktická a estetická funkce zatravňovací dlažby vás doslova nadchne. Mimo její estetické a praktické funkce je také jejím velkým pozitivem i mnoho dalších věcí. Vegetační a drenážní dlažby mají schopnost odvádění přebytečné vody mimo náš trávník. Položením této kvalitní dlažby se proto neničí již vzrostlý pažit trávníku, anebo se může současně i díky nové dlažbě přemýšlet nad vysazením ještě jiné budoucí zeleně. Proto je právě nejčastěji pokládána vegetační dlažba u novostaveb. Pokud jsou tyto nemovitosti teprve budovány, je třeba více plánovat. U stávajících budov už se totiž ví, které cestičky jsou nejvíc využívané.Drenážní dlažba také funguje bez speciálního čištění a údržby. Zatravňovací dlažba je mrazuvzdorná, opatřená ochranným systémem proti znečištění a pronikání vody.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová