Nejužitečnější pokojové rostliny

Pokojové rostliny zútulní interiér a blahodárně působí na psychiku, dokáží mnohem více – čistí vzduch od škodlivých látek.Ve velkých městech jde často o jedinou příležitost, jak se dostat blíže k přírodě. Jak se ochránit před okolním znečištěným životním prostředím, a alespoň do určité míry zmírnit stres. Některé rostliny zlepšují energii v místnosti, jiné filtrují vzduch, a jiné ničí škodlivé bakterie a viry, ostatní přilákají bohatství, dobré vztahy a úspěch v podnikání.

Užitečné pokojové rostliny

Mezi užitečné pokojové rostliny patříChlorophytum, známý pro svou schopnost absorbovat škodliviny ze vzduchu; navíc je krásný a elegantní.Spathiphyllum – magnet na ženské štěstí; Dracaenataké absorbuje toxiny a čistí vzduchs přídavkem energie, vyrovnává teplotní rozdíly; břečťan, ničí plísně a bakterie, čistí vzduch od benzenu, trichloretylénu i formaldehydu, takže révy jsou velmi užitečné v průmyslovém prostředí stejně jako různé druhy fíkusů, datlová palma, filodendron a dracéna.  Kuřáci by si měli do svých domovů pořídit zelenec, Scindapsus nebo tchýnin jazyk.

Kapradiny ozdobí každý interiér

Kapradiny kromě krásy uvolňují kyslík, absorbují mikroby a toxiny, dodávají pozitivní energii. Mnoho domů a budov mají mnoho negativních zón, proto doporučujeme zde umístit tyto rostliny, které přispějí ke zlepšení rodinných vztahů.

Kalanchoe – talisman zdraví

Pro široce známou rostlinuKalanchoe, existuje mnoho oblíbených receptů na léčbu některých nemocí. Málokdo ví, že Kalanchoe listy mohou být přidávány do různých jídel. Kalanchoe pomáhá léčit chřipku, zánětlivé procesy v ledvinách a žaludeční potíže, doporučuje se pít džus u tuberkulózy, dále se používá k léčbě zánětu očních víček, při kožních onemocnění, gastritidě, skvěle hojí vnitřní vředy a rány, používá se i k léčbě psoriázy, listy se aplikují na zranění nebo bradavice, pomáhají také při duševní a tělesné únavě,zpomaluje proces vývoje nádoru.

Krásná květina – kamélie

Kamélie má terapeutické vlastnosti. Například japonské kamélie mohou být použity jako čaj, vaří se její pupeny a listy, které obsahují látky, zlepšující metabolismus tuků v těle, takže čaj z nich je velkým přínosem pro ty, kteří chtějí zhubnout.Olej z jejích semen se používá v kosmetice, je přidáván do rtěnky. A pokud povaříte listy a opláchnete si vývarem vlasy, tak budou hedvábné a lesklé. Camellia kořeny jsou účinným lékem proti průjmu.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová