LEE COOPER

Samotná myšlenka vyrábět velmi moderní, stylové a navíc kvalitní oblečení vznikla u dvou mužů – u Morrise Coopra a u Louise Maistera. Tato myšlenka je poháněla až k samotnému založení firmy. Tohoto začátku se dočkali v roce 1908, kdy se soustředili zejména na výrobu pracovních oděvů. Dříve se ale nejmenovali Lee Cooper, jak tuto značku známe dnes. Tenkrát se jednalo o mnohem delší název, a sice o M. Cooper Overalls.

Následná výroba spočívala ve výrobě uniforem pro armádu. Právě v té době započala myšlenka velké pečlivosti spojená s obrovskou kvalitou celkového oblečení. Museli vybírat pevné látky, protože si o to samotné uniformy doslova žádali. Tenkrát započal jejich další počin, a to šití obuvi, maskáčového oblečení, bojových kombinéz a jiného.

Po válce se přešlo k módním trendům

Ve chvíli, kdy skončila druhá světová válka, se společnost začala zaměřovat na aktuální módní trendy. Spojili své příjmení a v roce 1970 začali expandovat své nové zboží. A tak se rychle společnost Lee Cooper stala doslova žádanou a především velice stylovou značkou, která dnes zaměstnává obrovské kvantum lidí a která je velmi populární.

Společnost se zaměřovala především na džíny, díky kterým se naprosto vryla do podvědomí lidí. Následně se ale rozeběhl obchod i s jinými kousky oblečení, a sice s bundami, svetry, tričky i nejrůznějšími doplňky. Dnes se tedy zaměřují opravdu na velký sortiment v oblasti oblékání.

lee cooper
lee cooper

Svým stylem připomíná styly nejznámějších hvězd, a to nejen u nás, ale i v Hollywoodu. Jedná se totiž o především basic styly, které jsou nyní velmi oblíbené. V sortimentu naleznete nejen trička, která jsou vzadu delší, ale také velice populární džínové bundy, a to jak v pánském, tak i v dámském i v dětském provedení.

Pokud byste zatoužili mít celý outfit pouze značky Lee Cooper, je to možné! Džíny, tričko, svetr i bundu naleznete v širokém sortimentu. Samozřejmě zde objevíte i boty, ale také i doplňky, mezi které se řadí především hodinky, šperky, kabelky a tašky.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová