Je vám přes 40? Pozor na módní přestupky 

Sice se říká, že móda je o schopnosti se ukázat, ovšem velkou měrou by se měla odrážet od našeho věku. Zejména ženy po čtyřicítce chtějí vypadat velmi mladistvě, i když jejich věk už můžeme považovat za zralý. I proto by si měly dávat velký pozor na to, co konkrétně nosí a jak ve vybraném oblečení vlastně vypadají.  

Špatné spodní prádlo 

Jednou z největších chyb je špatně zvolené spodní prádlo. Ženy po čtyřicítce by už měly vědět, jakou mají velikost prsou a hlavně by si měly přiznat, že kalhotky o velikosti XS už jim dokonale opravdu nepadnou, i když dané spodní prádlo bude beze švů.  

Ne zrovna hezky působí například spodní prádlo, které se zařezává do kůže nebo které někde tlačí. Není to pohodlné ani pro samotnou nositelku, ale není to ani vzhledné, naopak se tím vytváří spíše nevzhledné valy bezmilostně ruinující i sebemenší snahu o štíhlou a pevnou postavu.  

Usedlé kostýmky 

I když se kostýmky nosí, je pouze otázkou, jestli budou slušet i vám. Záleží vždy na tom, pro jaký střih se rozhodnete. Zatímco někdy vám střihově nemusí zrovna padnout, jindy mohou být tím nejlepším, co si na sebe obléknete. Pokud však svou pozornost zaměříme pouze na usedlé kostýmky, které vypadají jako ze starých českých filmů, ve kterých se mihly nepříjemné úřednice, pak vám tento kousek spíše přidá na věku než vám bude lichotit. 

Aby vám kostýmek slušel a naopak vám ubral na věku, měli byste vsadit na vyhrnuté rukávy u saka, případně také na kalhoty, které budou délkově sotva ke kotníkům.  

Přílišné odhalení 

I když se nosí výrazné rozparky nebo jinak vyzývavě střižené módní kousky, neznamená to, že je to trend povolený pro každého. Je rozdíl mezi tím, jestli to nosí dvacetiletá slečna nebo čtyřicetiletá žena, jejíž tělo už za poslední roky sneslo mnoho. Čili za zvážení stojí přílišné odhalení, kam však nespadají jenom rozparky nebo velké výstřihy, ale také ultra krátké sukně nebo šaty této mini délky.  

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 368 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová