Minišaty jsou znovu na scéně. Jaké se konkrétně nosí? 

Sledujete módní svět? Pak víte, že mezi aktuální trendy patří buďto makro věci, nebo naopak mikro věci. Zkrátka dva délkové extrémy, se kterými letos na podzim i na zimu nešlápnete vedle. Pokud vás to táhne spíše k minišatům a minisukním, pojďme si prozradit, jaké konkrétní trendy stojí za zvážení a případně kde je sehnat, když se pro oživení svého šatníku rozhodnete. 

Když mini délka, tak stylově a vkusně 

Mnohé ženy se stále domnívají, že minisukně nebo minišaty jsou otázkou nevkusu. Jenže letošní módní trendy naznačují opak. Samozřejmě i letos musíme dávat pozor na to, s čím je kombinovat. Nebojte se spojení s delším vypasovaným sakem, případně džínovou bundu, která vás ochrání hlavně před letními chladnějšími večery. Vhodnou alternativou je však i bílá košile, která bude společně s minišaty vypadat velmi vyváženě, nebude se jednat o žádný vyzývavý outfit.  

Kategorií samou o sobě jsou boty. Pozor si dejte na vysoké kozačky lesklé a kožené, naopak vhodnější jsou sandálky na šněrování, případně lodičky na menším podpatku.  

Pozor na spodní prádlo 

Minišaty, zejména pokud jsou upnutého střihu, vyžadují správné spodní prádlo. Abyste neukázali víc, než je zapotřebí, bezešvé alternativy jsou trefou do černého stejně jako stahovací prádlo, které hezky zahalí i drobné nedokonalosti na vašem těle.  

Při výběru spodního prádla se ujistěte, že vám bude perfektně sedět. Menší velikosti se mohou nehezky zařezávat, což se v minišatech upnutého střihu nebude hezky vyjímat.  

Nejen přiléhavý styl 

Podzimní trendy jdou podle Rachel Greenové z kultovního seriálu Přátelé. Pozornost žen se tedy upíná hlavně na upnuté šaty se špagetovými ramínky. Nemusíte však jít pouze touto cestou, skvělé jsou také šaty s balonovými rukávy, přiznanou podprsenkou nebo prvky korzetu.  

Pokud najdete na trhu saténovou alternativu, je to výhra v loterii.