Jaká barva je letos v kurzu?

Každý rok se potkáme s nejrůznějšími novinkami. Každý rok většinou pro podnikatele znamená to, že se musí zaměřit na aktuální novinky ve světě podnikání, protože se většinou změní nejen výše záloh sociálního pojištění, ale také výše záloh toho zdravotního pojištění. Ostatně potom vše začne dávat smysl s podáním daňového přiznání a takový změnám je konec.

Nejen ve světě podnikání, ale také ve světě módy se každým rokem setkáváme s řadou změn. Ty změny samozřejmě přichází například co sezonu, protože co sezonu se především mění aktuální trendy, které se vyskytují na pultech obchodů. Většinou však na pultech mezi novými kousky objevíme takové kousky, které máme už několik let schované v šatníku. Opět se nám tedy potvrdí to, že móda se nechává inspirovat minulostí a že se nesmíme nechat zmást a nesmíme si koupit kousky za nesmyslně vysoké částky, abychom zaujali ostatní, když máme takových kousků plný šatník. Stačí jen hledat.

Ovšem něco se v módě nemění co sezonu. Jedná se o barvu, která se vždy kolem jarního období určí pro nadcházející rok. Minulý rok jsme se mohli kochat červenou barvou ve všech odstínech, protože přesně ta byla loňský rok naprosto „in“. Letos nás překvapí trochu jiný odstín, ale už i ten velmi hojně sledujeme na ulicích, protože už nyní ho mají hojně oblečeny nejen nákupní maniačky. O jakou barvu se jedná?

Jen zelená to může být!

Zelená! To je ta správná odpověď na předcházející otázku. Nejedná se však o odstín pestrých barev, ale spíše se musíme orientovat na trochu pochmurnější odstín. Samozřejmě nošení jiných odstínů není zakázané, ale pastelově zelenou teď trochu vymezte ze svého šatníku. Zkuste to především s vojensky zelenou, která je tmavější, přesto opravdu vkusná.

S vojensky zelenou se nejčastěji setkáte na džínech nebo na košilích. To jsou takové kousky, kterým tato barva doslova vévodí. Ovšem populární se stala také na bundách, a to především na parkách nebo na bundách bomber. Nyní se dostává tento odstín i do víru doplňků – mít batoh nebo kabelku této barvy je už nyní absolutní nutnost. Mimo to se však pomalu, ale jistě prodírá i do světa obuvi.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová