Mini sukně je in. Ale jak dlouhá a kam ji vzít?

Všechny tři typy sukní, tedy dlouhá, střední i krátká jsou v současnosti in. Ovšem abyste vždy přesně vystihly, které se hodí pro jakou příležitost, musíte znát pravidla nošení a s čím je daný typ sukně nejlepší kombinovat. Jinak si, dámy, zbytečně způsobíte módní faux pas, a to určitě nechcete.

Na party se hodí něco jiného než do divadla

Pro každou příležitost se hodí trochu jiná sukně. Proto se vyplatí mít doma víc sukní různých délek. Například do práce si určitě nevezmete stejnou sukni jako do divadla  Stejně tak na odpolední party s přáteli neoblečete totéž jako na formální obchodní schůzku.  Jaké sukně se hodí k čemu?

Vysoké štíhlé ženě sluší mini

Krátká mini sukně se nehodí pro každou ženu. Proto je zapotřebí určitá sebekritika. Předpokladem pro její nošení jsou hezké nohy a spíše štíhlejší postava. Tyto sukně obepnou boky, zdůrazní pas, odhalí a opticky prodlouží nohy. Na štíhlé dlouhonožce bude mini sukně vždy vypadat lépe než na menší baculce. Ženy s plnějšími tvary se nemusí minisukní zříkat úplně, ale měly by mít soudnost, kdy model vypadá dobře a kdy jako nateklý pytel.

Pravidlo délky krátké sukně

U minisukní také platí jedno zásadní pravidlo: Pokud spustíte ruku volně podél těla, tak konec vašeho prostředníčku by měl být ve stejné úrovni jako lem minisukně. Kratší sukně už není vhodná, delší je možná podle libosti. Pravidlo neporušujte, příliš krátká sukně vypadá lacině. Tady je délka přesně akorát.

Na večírek ano, do práce nikoli

Kam a s čím se mini sukně hodí? Můžete si ji vzít na party s přáteli, na večírek, na rande.  Vyhněte se jí ale při formálních schůzkách a společenských příležitostech. Nenoste ji ani do práce nebo na obchodní jednání. Vezměte si k ní lodičky na podpatku nebo vysoké kozačky. Dobře padne k elegantnímu volnějšímu i vypasovanějšímu saku, kabátku krátkému i delšímu. Dobře ladí s topem, halenkou či svetrem. V outfitech má velice široké využití.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová