Návrat starého módního přítele!

A je to tady! Konec léta a nástup podzimu. A se změnou ročního období přicházejí i nové nebo také „zánovní“ módní hity. Něco nám zůstává hitem z loňského roku a něco se nám vrací ze vzdálenější minulosti. Co to je? Je to manšestr. Někdo tuto látku minule a jiný s ní nenašel zalíbení. Ale byla by škoda na něj hned zanevřít, aniž by si člověk něco z této látky nevyzkoušel.

Náhled do historie

Tato látka se začala používat již na konci osmnáctého století. A to v Manchesteru. Podle tohoto města vznikl i počeštělý název této látky. Až do padesátých let se tento materiál využíval pro oděv dělníků. V padesátých a šedesátých letech se tato látka dostala do módní sféry. Až v sedmdesátých letech se ale začala se objevovat, dá se říct v každém šatníku.

Stal se z ní módní hit. Kdo neměl cokoliv z tohoto materiálu jako by nebyl. Nosily se sukně, kalhoty, kabáty nebo saka. Manšestr se používal jak v pánské tak dámské módě. Pak se na pár let na něj zapomnělo. Ale ne na dlouho. Jeho chvíle zase přišla v devadesátých letech. Pak nám zase, na nějakou dobu, opět spadl z lopatky. A letos je náš nesmrtelný manšestr zpět! Otázkou zůstává na jak dlouho. Ale to by nám nemělo zabránit si něco pořídit. Přeci jenom za pár let tento kousek bude zase hitem.

Náš tip

Určitě zabodujete hnědým až zrzavým sakem z manšestru, nebo světle hnědými, mírně rozšířenými kalhoty. Určitě nesmíte zapomenout na sukně. Ani módní doplňky jako jsou kapitánské čepice či kabelky se tomuto materiálu nevyhnuly. A pozor! Tento materiál nesmí chybět ani v dětské módě!