Jak vybrat první náušnice pro holčičky?

Náušnice jsou pro holčičku skvělým dárkem už po narození, nebo třeba k prvním narozeninám. Zlaté náušničky prostě udělají radost každé malé princezně a určitě s nimi nešlápnete vedle. jen se musíte držet několika pravidel, na které se podíváme v tomto článku.

 

Většina rodičů nechává dcerkám propíchnout ouška když jsou ještě malé. Co se tedy vhodného věku propíchnutí uší týče, lékaři většinou doporučují věk kolem třetího měsíce věku dítěte. Je potřeba, aby propíchnutí uší proběhlo po důležitém očkování, a to z důvodu, aby dítě bylo chráněno před možnou infekcí, která může zasáhnout jeho ušní dírky.

 

Tip: Vybíráte šperk pro dcerku i maminku? Potom si nezapomeňte přečíst článek: Jak vybrat správný šperk pro ženu a už se vám výběr nebude zdát nadlidským úkolem.

 

Jaký materiál je nejlepší?

První náušnice by měly být vyrobeny ze zlata, a to zlata bílého či naopak žlutého. Zlato prakticky nezpůsobuje alergické reakce a je proto bezkonkurenčně nejlepším materiálem.

 

Jaký tvar je nejlepší?

Zde jde především o bezpečí dítěte. Dětské náušnice by měly mít zaoblené hrany, aby se vyloučilo poranění. Na trhu se sice můžete setkat s velkým množstvím různých tvarů, ne všechny jsou ovšem vhodné pro malé dítě. Mezi nejoblíbenější patří motivy zvířátek, hvězdiček, kytiček, srdíček, či jednoduchých, ale oblých tvarů.

 

A typy zapínání?

Typů zapínání je několik a je jen na vás, pro jaký se rozhodnete.

  • Pecky na šroubek mají výhodu v tom, že si je dítě samo nesundá a neztratí je. Nicméně pokud se zasekne například o oblečení, budete ji těžko vytahovat.
  • Pecky s motýlkem poskytují velmi rychlé nasazení i sundání, které zvládne i malá dcerka.
  • Visací s klapkou je typem zapínání, který se nejvíce používá i u dámských náušnic. Náušnice se rozevře, vsune do ucha a klapka se jednoduše dovře.
  • Visací zapínání na brizuru je asi nejrozšířenější vůbec. Nevýhoda je jen ve složitějším zapínání.

 

Nechte holčičku vybrat

Jakmile dosáhne vaše dcerka vyššího věku a začne vnímat barvičky, módu a vše kolem sebe, zatouží určitě i po zajímavějším šperku, který by odpovídal jejím představám, nebo aspoň trendům, které vidí kolem sebe. Vemte ji proto k počítači a společně vyberte z nabídky ty, které jí na první pohled padnou do oka.

Tip: Posaďte si dcerku na klín podívejte se společně na kvalitní dětské zlaté náušnice. Zaručeně si vybere jak ona, tak i maminka.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová