Jak se snadno a rychle zbavit závislosti na cukru

Patříte k lidem, kteří jsou bohužel závislí na cukru? Potřebujete každý den sníst alespoň jednu čokoládovou tyčinku nebo lízátko? Bohužel sladkosti a cukrovinky nejdou ruku v ruce s hubnutím, ale spíše s přibíráním, proto pokud bojujete za štíhlou linii, měli byste se sladkostí vzdát. Jenže ono to není tak snadné, když jste si na ně vypěstovali závislost. Naštěstí existuje několik tipů, jak se závislosti na sladkém zbavit. A kupodivu k tomu nepotřebujete držet žádnou dietu nebo něco takového. Jen to chce mít pevnější vůli.  

Najděte si ideální alternativu 

Vždy, když budete mít chuť na sladké, měli byste ji zabít nějakou alternativou. Místo zmrzliny nebo čokoládové tyčinky si dejte třeba oříšky nebo sušené ovoce, které je také sladké, za to to ale nejsou prázdné kalorie, které do svého těla dáváte. V souvislosti s hledáním vhodných alternativ byste měli hlídat kalorickou hodnotu těchto potravin. Zejména oříšky jsou zrádné a kalorií v nich najdete nespočetně mnoho.  

Nezříkejte se sladkého úplně 

Samozřejmě platí, že byste se neměli zříkat sladkého úplně, jenom třeba najděte zdravější alternativy jednotlivých pokrmů. Začněte třeba sladit stévií nebo mandlovým sirupem, případně alespoň klasický rafinovaný cukr vyměňte za třtinový. Opravdu si nemusíte sladké jako takové odpírat, jen by se stalo sladké takovým zakázaným ovocem, které byste začali vyhledávat stále více. Jen se ho snažte výrazně omezit nebo nahradit něčím trochu zdravějším, leč stejně sladkým.  

Hlavně dostatečně spěte 

Nejeden výzkum ukazuje, že čím horší je spánek člověka, tím nezdravěji se posléze jí. Když se dobře nevyspíte, bohužel hledáte různé způsoby, jak do sebe dodat energii, a sladkosti jsou možnost, jak energii do těla opravdu velice rychle dostat.  

Místo televize procházka 

Také bylo dokázané, že u televize máme tendenci jíst. A tak místo sledování televize jděte na procházku, která vás přivede na zcela jiné myšlenky a při které rozhodně nebudete jíst nic sladkého, co by vám jen přidávalo na váze. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová