Svatba v zahraničí – výhody a nevýhody

Mnoho lidí si myslí, že pořádání svatebního obřadu v zahraničí je luxus, který doprovází impozantní náklady a spoustu problémů. Ale i v zahraničí, lze bez větších nákladů a nepříjemností zorganizovat nezapomenutelný obřad. A pokud usilujete o originalitu, svatba v zahraničí je zábavná a zajímavá. Taková událost je skvělou alternativou ke standardnímu banketu. Cenově dostupné, báječné a vzrušující dobrodružství nabízejí mnohé cestovní agentury stejně jako líbánky a svatební cestu, pro jakoukoli dvojici, bez ohledu na jejich bohatství. Móda svateb v zahraničí začala v 80. letech minulého století. Tento jev se nejprve rozšířil mezi hippies v Evropě. Pak kouzlo takových metod oslav bylov popředí zájmu hvězd showbyznysu.

Výhody svateb v zahraničí

Představy o svatbách v zahraničí bývají často romantické – páry se nejednou vidí říkat si ano přímo na pláži, na jachtě či pod altánem v přírodě v exotické destinaci. Je třeba ovšem upozornit nejen na výhody, ale i nevýhody oddávání se v cizině.

První výhoda: Nízké náklady. Pokud máte velkou rodinu a netoužíte po klasické svatbě se svými příbuznými v zakouřené restauraci, nemluvě o finanční zátěži. Je pro vás svatba v zahraničí řešením.

Druhá výhoda: Vaši svatbu budou organizovat mistři ve svém oboru. Novomanželé nemusí řešit řadu problémů, vybrat místo, odpadne povyk kolemvýzdoby hodovní síně, a tak dále. Nicméně, toto neznamená, že v zámoří budete odděleni od procesu přípravy. Vzhledem k tomu, že budete upozorněni, abyste navrhli scénář, jak by vše mělo probíhat. Pak vaše svatba bude nádherná!

Třetí výhoda: Dobré počasí. Ať už plánujete svatbu v únoru nebo v červenci, bude vždy zářit slunce v plné síle, pokud si zvolíte destinaci v subtropické oblasti.

Čtvrtá výhoda: Svatbu můžete spojit se svatební cestou. Čekají vás romantické líbánky.

Nevýhody svateb v zahraničí

Nevýhodou svatebního obřadu na ostrovech nebo v romantických koutech Evropy je nemožnost se sejít na vaší oslavě se svou nejbližší rodinou a přáteli. Ne každý si může dovolit výjezd do ciziny. A pak složitější vyřizování. Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje, abyste si vždy na matrice ověřili, zda bude manželství uzavřené ve vámi zvolené zemi, platné a uznáno.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 369 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová