Jaro oslavíme turistikou. Co si sbalit s sebou?

Češi si velice oblíbili turistiku. Když si mohou vybrat mezi proleženou dovolenou v zahraničí a turistickou dovolenou v Česku, vyberou si druhou možnost. Turistika je pro naše zdraví vážně skvělá. Naše země je pro tuto outdoorovou aktivitu jako dělaná, protože zde najdeme mnoho krásných míst, která stojí za navštívení. Otázkou ale je, co si vzít s sebou.

Jak jsme zmínili, v Česku je mnoho krásných míst, která stojí za navštívení. K těm nejkrásnějším místům se řadí například Ještěd, pro kterého je typická rozhledna na samém vrcholu. Samozřejmě nesmíme zapomínat na Velkou Javořinu, kterou najdeme v Bílých Karpatech. Čím dál oblíbenější je Praděd nebo taky Lysá hora, na kterou se sjíždí davy milovníků turistů po celý rok.

Pojďme si však říct, co je třeba si vzít s sebou.

Správný batoh je základ

Než se pustíme do výběru oblečení, musíme si vybrat batoh. Bez batohu se nemůžeme vydat na turistický výlet. Správný či vhodný batoh musí být pevný, jeho konstrukce musí být skutečně pevná. Popruhy je dobré mít vystlané, protože jen tak se nám nebudou nepříjemně zařezávat do ramen. Co se týče zad batohu, i ta by měla být vystlána, aby to pro nás bylo pohodlnější. Samozřejmostí vhodného turistického batohu jsou bederní pásy a pásy přes hrudník. Díky nim bude váha batohu rovnoměrně rozložena po celých zádech.

Nezapomínejte na obuv

To, jak vás budou po výšlapu bolet nohy, se odvíjí od obuvi. Je třeba, aby obuv byla pevná. Důležitá je hlavně pevná podrážka, která odolá i neupravenému terénu. Jestliže bude podrážka vyvýšená, máte zajištěné pohodlí.

A co oblečení?

Co se týče oblečení, doporučujeme si pořídit funkční oblečení, které najdete například v internetovém obchodě monturashop.cz. Funkční oblečení absorbuje pot a je naprosto pohodlné. Vždy se přizpůsobí našemu pohybu, nikdy v pohybu nepřekáží a není nijak těžké.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová