Které džíny sluší jaké postavě?

Džíny tvoří základ šatníku, o tom není pochyb ani sporu. Jsou základním stavebním kamenem každého outfitu, nosí se během každého ročního období. Ženy by tedy měly investovat do vkusných džínů, které jim hlavně dokonale sednou a které podtrhnou jejich křivky a budou jim lichotit. Pokud se bude investovat do kvalitních džínů, vydrží i dlouhé roky. Jen takové kvalitní džíny musí perfektně sedět a nikde nesmí táhnout. Pokud je pro vás výběr džínů noční můrou, poradíme vám, jaké džíny vaší postavě sedí, a tak bude výběr tohoto kousku oblečení zase o něco snazší a jednodušší.  

Džíny by se rozhodně měly vybírat podle typu postavy, s tím ostatně poradíme. Je jen třeba vědět, jaký je váš typ postavy? 

Postava jako jablko 

Pokud jste majitelkou postavy připomínající jablko čili máte větší bříško, ale za to štíhlé nohy, ideální pro vás budou džíny s vysokým pasem. Skvěle vám totiž sednout na nohou a bříško trochu zamaskují, bude tedy vypadat menší. Vhodné jsou pro vás také boyfrined džíny, které mají většinou krátce střižené nohavice.  

Postava jako hruška 

Mnohé ženy mají postavu jako hruška. Pokud jste majitelkou postavy v podobě hrušky, sednout vám hlavně džíny se středně vysokým pasem nebo džíny s vysokým pasem. Padnou vám také džíny se střiženými nohavicemi, také se ohlížejte po slim džínech. Nebojte se ani džínů, které v sobě ukrývají méně elastanu a kterým se říká skinny džíny.  

Postava jako obdélník 

Máte postavu v podobě obdélníku? V takovém případě máte ploché bříško, také štíhlé a dlouhé nohy, ale za to máte menší prsa a nevýrazný pas. Abyste ale vytvořili ženské křivky, doporučujeme vsadit na úzké skinny džíny, které zvýrazní vaše křivky. 

Malá postava 

Jste bohužel majitelkou malé postavy? Nezoufejte, i pro vás se najdou džíny. Ideální jsou džíny s vysokým pasem nebo takzvané zvonáče. Nebojte se ani džínů s vertikálními pruhy, které dokážou dámskou postavu hezky prodloužit.