Dřevostavba jako životní styl

Snem mnoha mladých rodin je mít vlastní bydlení a nejlépe vlastní dům. V současné době to znamená, sjednání hypotéky a zadlužení dvou lidí v podobě manželů klidně až do důchodu. Naštěstí to jde i jinak. Možnost vlastního, kvalitního a finančně přijatelného bydlení v poslední době představují čím dál více oblíbené typy dřevostaveb.Dřevostavby jsou doslova ztělesněním vytouženého moderního bydlení dneška. Jejich výstavba je celkem levná, ale zároveň disponují příznivou energetickou bilancí. Nezatěžují životní prostředí jako třeba zděné stavby. Mají také oproti nim mnoho výhod.

Energie, ekologie a funkčnost

Výstavba dřevostaveb je ekologická a mnohonásobně kratší než zděných. Během bydlení určitě oceníte ušetřené velké částky za vytápění. Neohříváte v nich totiž studené zdivo, ale pouze jejich vnitřní prostor, který v nich obýváte. V letních měsících mají také dřevostavby mnohé výhody. Mají výborné izolační vlastnosti a jejich stěny zůstávají i při velmi horkých letních dnech příjemně chladné. Právě díky tomuto známému systému ohřívání a ochlazování jsou tyto dřevostavby vysoce oblíbené zejména v mnoha severských zemích. Díky možnosti typu dřevostavby v nízkoenergetickém nebo dokonce v pasivním provedení pak navíc ještě můžete dosáhnout i na známou dotaci s názvem Zelená úsporám, která vám může opravdu výrazně usnadnit výše zmíněné financování celé stavby a snížit formu zatížení vysokou hypotékou.

Finance a dřevostavby

Jestliže vás zaujala možnost bydlet v dřevostavbě, neváhejte se obrátit na odborníky. Finančně výhodné a zároveň nízkoenergetické bydlení je hudbou budoucnosti. Určitě zkuste navštívit internetové stránky různých stavební společností, kde se dozvíte ještě mnohem více potřebných informací o výstavbě a dalších výhodách dřevostaveb. Navíc si prostudujete katalog typových domů a po domluvě s odborníky společnosti, kterou si vyberete, si můžete nechat navrhnout a pak i zrealizovat svůj vlastní projekt. Uvažujte o pozemku, pokud jej ještě nemáte. Možnosti jsou velké a je třeba dojít k tomu nejlepšímu řešení pro své nové bydlení.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová