Jak boty jsou zdraví škodlivé?

Pokud se pečlivě rozhlédnete kolem sebe, zjistíte, že prakticky každá druhá žena nosí boty na vysokém podpatku. Je to sice krásný pohled a ženy v tom jistě najdou mnoho kladů, ale obuv na vysokém podpatku nese i své dosti značné negativa.

Spousta žen upřednostňuje krásu nad zdravím. Je to ale dobře? Ano, vysoké podpatky jsou elegantní, sexy, prodlouží nohy, budete vyšší, ale stojí to za t riziko? Lékaři se shodují, že každodenní či časté nošení podpatků nad 4cm, může způsobit vážné zdravotní komplikace, které se nemusí projevit hned, ale v budoucnu určitě.

Nežádoucí komplikace

Ženy, které nosí boty s vysokými podpatky se  jistě shodnou na tom, že bolest zad a nohou je běžná věc. Nemusí to ale být veškeré nežádoucí výsledky nošení vysokých podpatků. Díky podpatkům se nám posunuje těžiště nepřirozeně dopředu a to nám způsobuje sníženou rovnováhu a tudíž nesprávné držení těla. Což pro naše tělo není zrovna dobré působení.

Není horší volba pro vaše tělo a nohy jako kombinace vysokých podpatků a bot do špičky. Díky uzounké špičce se nám nohou deformovat klouby u prstů. Podpatky vyšší než 4 cm také způsobují zkrácení lýtkového svalu, bolest zad, kolen, kotníků a překvapivě také bolest krční páteře.

Pozor

Zda vás napadá řešení, že svým nohám ulevíte, když obujete boty s rovnou podrážkou, tak se velice mýlíte. Vzhledem k jejich tvrdé stélce mohou u mnoha žen vznikat kuří oka, špatné držení těla a také to může dojít až k plochým nohám. Což není zrovna úleva a žádoucí výsledek.

Pro výběr té pravé obuvi zvolte specializované zdravotnické prodejny.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 368 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová