S jakými botami jste v létě šlápli vedle?

Boty jsou součástí našeho outfitu a mnohdy celý outfit dokonce tvoří. Pokud nedbáte na boty, pak nedbáte ani na sebe. Boty jsou zkrátka něco, co se nesmí zanedbávat – to vám poví nejen každá žena, ale také s tímto souhlasí i pánové. Navíc boty stojí mnohem více než klasické tričko, které dnes koupíte na každém rohu. Navíc během letošního léta jste mohli zaregistrovat řadu novinek právě v obuvi, přesto někteří šlápli se svými botami vedle – kdy se tak stalo?

Je naprosto v pořádku, když si člověk vytáhne boty z botníku, které se nosily například loni. Jenže neplatí to ve všech případech. Rozhodně se musí dbát na to, aby boty byly adekvátní k danému ročnímu období. Je hloupost, abyste se zaměřili jen a pouze na oblíbenost bot, nikoliv na to, jak boty vypadají.

Pokud jsme se při výběru obuvi ohlíželi jenom na to, jak moc se nám boty líbí, není se čemu divit, když jsme se letos dočkali následujících módních hříchů. Jaké nás dostali do módního pekla?

Kovbojky v létě? To jako vážně?

Během letošního léta jsme mohli na ulicích potkávat opravdu velkou řadu lidí, kteří se rozhodli vzít si místo klasických sandálek, tenisek, žabek nebo jakékoliv jiné letní obuvi kovbojky. Buď to byly ty klasické pevné, které známe z westernů a z podobných kovbojských filmů, nebo to byly ty, které jsme si před několika lety mohly koupit u Vietnamce.

Jednalo se konkrétně o takové vysoké boty – typu kovbojek – které byly naškrobené, aby držely tvar a nepadaly ke kotníkům. Byly totiž celé z krajek. Kupodivu se právě tento kousek během letošního léta vyhoupl k těm nejšílenějším módním trendům, které jsme mohli vidět. Kam se hrabou sandálky v ponožkách!

Baleríny a ponožky? To rozhodně nejde dohromady!

Jako další módní hřích, který nás dostal do módního pekla, byly rozhodně baleríny. Tedy pouze tehdy, pokud jsme do nich obuli i ponožky. Takto většina lidí, hlavně starších žen, řešila situaci, kdy pršelo, ale přesto bylo léto, a tak se rozhodla, že nebude chodit v létě v nepromokavých botách, které jsou určeny na podzim či jaro.