Minulost je pryč. I ženy s objemnějšíma nohama mohou nosit sexy boty

Stylisté dnes dokážou pomoci i ženám, které nemají ideální proporce. Když jste žena menšího vzrůstu a silnější postavy a máte širší lýtka, budou vašemu outfitu lahodit spíše vyšší kozačky. V minulosti byly pro širší lýtka k dostání hlavně nízké a kotníkové kozačky, často takové, které ani k nejširšímu místu lýtkové části nohy ani nedosáhnou. Ty ale objemnější lýtka spíše zdůrazňují a upoutávají na ně nežádoucí pozornost. Raději proto na ně zapomeňte.

Vysoké boty, podpatky a obepnutá sukně jsou šik

Poradíme vám i jeden další módní trik: Nejlépe zužují vysoké kozačky s podpatkem v kombinaci s obepnutou sukní v délce těsně pod kolena. Tím dobře odvedete nepříjemné pohledy od problémových partií i v případě, že máte navíc i široká stehna. Nepodceňujte ani volbu vršku. K riflím do kozaček zvolte pro změnu bundu do pasu nebo těsně pod zadek. K sukni pod kolena kabátek, který by měl sukni krýt, jinak look nepůsobí příliš dobře. Vypadá to jako u bezdomovce, který na sobě má bez ladu a skladu navrstvené, co kde našel a tomu se určitě chcete vyhnout.

Tříčtvrteční kalhoty? Ani omylem

Ke kozačkám pro široká lýtka naopak vůbec nezkoušejte tříčtvrteční kalhoty, vypadaly byste tak trochu jako naducaný bonbón. To je opravdu naprosto nevhodná kombinace, zkuste si to jenom představit. Medvědí službu často prokazují i sukně s klasickou délkou do půli lýtek. Oboji nohy velmi nehezky rozšiřuje. Nevhodné jsou i kozačky s nízkou podrážkou. Působí mohutně a přitahují pohledy na oblejší tvary. V minulosti bohužel byly často dostání jenom ony – tedy pro ženy buclatějších postav. Ty tak neměly jinou možnost, než své nedostatky ještě více zdůrazňovat. Dnes je naštěstí už všechno jinak. Budete-li pátrat, seženete šik obuv. Kupte si proto raději kozačky s podpatkem.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová