Inovace, které v domácnosti nemůžou chybět!

Svou domácnost mnohdy zařizujeme podle aktuálních módních trendů. Sledujeme nejrůznější novinky v oblasti bydlení díky mnoha internetovým časopisům, dále sledujeme aktuální moderní hity v mnoha pořadech o bydlení, kterými je televize opravdu doslova přehlcená. Jenže v mnoha případech si domácnost zařídíme jenom nábytkem nebo doplňky a zapomínáme na mnohé inovace, díky kterým bychom mohli ušetřit trochu času. Jde nám samozřejmě o to, abychom uchvátili závistivé sousedy, ale na druhou stranu musíme mnohdy uchvátit i sami sebe. S mnohými inovacemi to bude opravdu jednoduché.

Aktuálně žijeme ve světě, kdy jsou inovace na denním pořádku. Hledáme nejrůznější způsoby, jak si ulehčit život, a mnohdy takových ulehčení najdeme opravdu hromady. Přece jenom už jen samotné aplikace v mobilu jsou pro nás jistým ulehčením. Člověk však zapomíná na to, že jde chytré mobilní zařízení propojit s domácností, díky čemuž pak vznikne takzvaná chytrá domácnost.

Domácnost na tlesknutí už je „out“

Když se vám vysloví „chytrá domácnost“, pak většina lidí sklouzne myšlenkami ke známému tlesknutí, když chceme vypnout či zapnout světlo v místnosti. Samozřejmě se jednalo o jistou inovaci, ale před několika lety. Aktuálně se můžeme pyšnit pouze propojením chytrého telefonu s domácností, což nám zaručí to, že vše budeme ovládat na kliknutí. Žaluzie otevíráme pomocí kliknutí, světla zapínáme pomocí kliknutí, dokonce i zámky na dveřích můžeme lehce odemknout a zamknout na kliknutí tehdy, kdy si nejsme jisti, jestli jsme zamknuli. Když si však někdo z domácnosti zapomene klíčky, na míle daleko pak můžeme dveře otevřít. A právě tomu se říká chytrá domácnost a právě toto je ta nejúžasnější inovace, kterou do své domácnosti můžete přinést. Z mobilu však můžete ovládat mnohé další věci v domě – třeba garáž, šuplíky v kuchyni a podobně. Pozor ale na to, když vypne elektřina.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová