Jak mít ráda sama sebe, aneb nebuďte na sebe příliš přísná 

Takzvaná sebeláska je v současné době velmi skloňované téma. Lidé se nemají z mnoha důvodů rádi, mnohdy právě jen proto, že jim dokonalost na sociálních sítích pokřivuje odraz v zrcadle. Jenže mít se rád, věřit si, vážit si sebe sama – to je klíč nejen ke spokojenému, ale také k úspěšnému životu. Jak tedy na to, abychom napravili to, jak se sledujeme, respektive jak se sami vidíme ve svých očích? 

Utište svého vlastního kritika 

Každý člověk má ve svém nitru svého vlastního kritika. Je to zkrátka takový společník, kterého máme neustále po boku, i když bychom ho nejraději někdy nechali doma. V praxi je to takový náš hlas, který interpretuje velmi často to, co nechceme třeba slyšet nebo čeho se obáváme. V mnoha případech je tím, co nám zvyšuje ty nároky na sebe samé. A tak bychom se měli maximálně vynasnažit o to, aby nešel slyšet tak moc.  

Každý člověk by si měl uvědomit, jestli tento hlas, který nám zní v hlavě, je skutečně ten náš hlas. Jestli se náhodou nejedná o hlas našeho okolí nebo neustálou interpretaci toho, co nám někdo někdy řekl. 

Laskavost na první příčce žebříčku 

To, jak přistupujete k sobě samotné se odráží také na tom, jak vás bude vnímat okolí. Proto pokud k sobě nebudete laskaví, nemůže být laskavý ani nikdo jiný k vám. Dalo by se říct, že laskavost se dnes považuje za takovou sestru lásky, proto je klíčová na cestě, kdy k sobě budujete lepší vztah.  

Laskavost se do vašeho života může protkat mnoha způsoby. Například k sobě buďte hodní ve chvíli, kdy chvátáte a sotva popadáte dech. Na chvíli se zastavte, v takové chvíli přesně tímto projevíte k sobě samotné laskavost.  

Mluvte sami se sebou a pište sobě 

I když to možná zní trochu ezotericky nebo nevěřícně, když sobě samotné budete psát a uděláte z toho svou vlastní rutinu, budete si sama sebe více vážit. Nemusíte si psát nic dlouhého, stačí na malý papírek poznamenat, za co jste dnes vděční, co se vám povedlo. Najednou z toho budete mít plnou krabici důvodů, proč se mít ráda. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová