Salewa

Mnichov byl odjakživa krásné město plné proslulých památek a velmi hezkých vyhlídek. Kdo by to byl věděl, že se v tomto městě vyklube i jedna z největších firem současnosti. Jedná se o značku outdoorového vybavení Salewa, která na trhu působí už od roku 1935. Během válečných let se zaměřovala především na kožené a textilní produkty. Mezi první výrobky se řadily ruksaky s konstrukcemi z ocelových trubek a lyžařské hůlky z lísky. V ten moment ještě netušili, že poptávka právě po tomto zboží vzroste a bude tak velká, že se o dvacet let podaří průlom ve sportovní oblasti. Od roku padesát pět se začíná vyrábět i vybavení pro horské sporty, což také vzbuzuje určitou popularitu a zájem. Zimní sporty se totiž odjakživa řadily k těm nejoblíbenějším, a tak nové sportovní vybavení a zařízení k zimním sportům ocenil kde kdo. Takto firma pomalu, ale jistě zasahovala do všech oblastí a najednou se z ní vyklubala ta nejlepší značka pod sluncem v tomto odvětví. Lidé si na ni zvykli a velmi oblíbili. Jistě při lyžování narazíte na mnoho jezdců, kteří budou mít vybavení právě od této značky.

Salewa se tedy zaměřuje především na outdoorové vybavení. Mezi ty hlavní výrobky se řadí především turistické, horolezecké a trekkingové batohy, dále třeba spacáky nebo spací pytle z dutých vláken pro lepší kempový zážitek. Dále k horolezeckému sportu vyrábí třeba úvazky, cepíny, mačky, šrouby do ledu nebo helmy či přilby. Karabiny a další jistící pomůcky jsou samozřejmě také k nalezení v širokém sortimentu značky. Dále také nabízí i vybavení via-ferratu nebo gore-texové i soft-shellové bundy, kalhoty, návleky, boty a samozřejmě také pohorky do chladnějšího nepředvídatelného počasí.

Ať už tedy sháníte do svého úplného vybavení jakýkoli kousek, určitě ho naleznete právě v sortimentu této firmy. Kdo si není jistý tím, že daný kousek v nabídce nenajde, ať to raději zkusí a určitě bude koukat nad tím, jak lehce ho našel!

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová