Jaké knihy si přečíst za svůj život?

Ten, kdo nečte, se ochuzuje o mnohé. Na tom se shodují všichni ti, kteří čtou a kteří zároveň zažívají dnes a denně příběhy svých hrdinů, nad kterými mnohdy stojí rozum. V případě, že patříte k lidem, kteří by se rádi začetli do nějaké knihy, ale nevíte, do jaké, poradíme vám. Víme, jaké knížky byste si totiž za svůj život měli přečíst, jelikož to jsou nejen klasiky, ale také unikáty, které přinesou jiný pohled na svět či přinesou alespoň poučení nebo chvilku klidu.  

Knihy, které bychom si měli přečíst během svého života 

  • Malý princ je kniha, kterou by si měl přečíst každý dospělý člověk. Mnozí lidé se domnívají, že je to kniha pro děti, ale pravdou je, že tomu tak není. Dětem se kniha bude líbit, dospělí v ní najdou něco, co potřebují vědět a co si potřebují připustit. Najdete poselství knihy i vy? 
  • Harry Potter se stal už jakousi klasikou. I když jste možná viděli všechna filmová provedení, i knížky jako takové stojí za přečtení. Ne nadarmo se přece říká, že knihy jsou krapet jiné než filmy a že v knihách najdete mnohdy víc, než co je ve filmech obsaženo.  
  • Hamlet – to je klasika! Během svého života bychom si měli přečíst minimálně jednu knihu, která pochází z dílny anglického spisovatele Williama Shakespeara. Proč by to tedy nemohl být právě Hamlet, který se zabývá stále nezodpovězenou otázkou – být či nebýt? 
  • Zvoník u Matky boží je další klasika, za kterou však nyní stojí spisovatel Victor Hugo. Tato kniha je často zařazena do seznamu maturitní četby a rozhodně stojí za přečtení, ostatně jako všechny další knihy z našeho seznamu.  
  • Velký Gatsby je příběhem oddané lásky, tamější doby, bohatství a pokrytectví. Jedná se o knihu, která byla také velice úspěšně zfilmována. Je třeba konstatovat, že se jedná o dílo, které je ve filmovém zpracování stejně kvalitní jako kniha samotná. No, posuďte sami.  
  • Rozum a cit je jedno z mnoha úspěšných děl spisovatelky Jane Austenové. Dílo patří k oblíbené četbě mnohých žen, jedná se přece jen o romantický příběh, který hlavně v ženách zanechá zvláštní, možná až nepopsatelný pocit. 

Napsat komentář