Brýle na léto 2022: pastelové barvy, kočičí tvar i přechodová skla

Dny se pomalu prodlužují a slunečního svitu přibývá. Je tedy načase doplnit svůj každodenní outfit o stylové sluneční brýle. Ale tak jako každý módní doplněk, i sluneční brýle podléhají trendům. V letošním roce hrají prim pastelové barvy a rozhodně neplatí zažité přesvědčení, že by se jim měli vyhýbat lidé s neopálenou pokožkou. Právě naopak, růžová, modrá a mentolová bude slušet i světlým typům. 

Sedmdesátá léta 

Do módy se vrací 70. léta a obrovské obroučky. Nádech modernosti jim dodávají různobarevná skla a oblejší tvary, které zjemní obličejové rysy. Velice trendy jsou obroučky, které svým tvarem připomínají motýlí křídla. Takové sluneční brýle je nejlepší kombinovat se sportovním nebo ležérním oblečením, například džínami, kšiltovkou nebo volnou mikinou. 

Černá zatmavená skla vyměňte za světlejší, barevná s přechodem. Tento trend se dochoval z loňského roku, kdy lidé nosili roušky a nechtěli mít obličej zcela zakrytý tmavými brýlemi. Pokud jste spíše světlý typ, budou vám slušet růžová nebo hnědá skla. Snědší pokožku zvýrazní odstíny zelené a modré. Obroučky se nosí kulaté, hranaté i v tzv. letecké. 

Zajímavé tvary 

Pokud si troufáte na výraznější styl, kterým zvýrazníte i jednoduché oblečení, sáhněte po zajímavých obroučkách. Některé firmy vsadily na výrazné logo na silných stranicích, jiné začaly nabízet sluneční brýle ve tvaru srdce nebo diamantu. Vyberte buď obroučky v barvě svých vlasů, které nebudou tolik dominantní, nebo naopak vytvořte ostrý kontrast a užijte si příval pozornosti a obdivu od kolemjdoucích. 

Kočičí tvar obrouček má tu výhodu, že sluší prakticky každému tvaru obličeji, a tak není divu, že se s ním budeme v letošním roce setkávat čím dál tím častěji. A objevují se jak v klasických odstínech želvovinové, černé a červené, tak v bílých a pastelových barvách. Obroučky by ale neměly být širší než váš obličej, jinak bude hlava vypadat nesouměrně. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová