Bolest zad? Je potřeba zvolit správnou polohu

Trpíte častou bolestí zad? Je třeba se zamyslet nad příčinou, které tuto bolest způsobuje. Jedním z faktorů může být špatná poloha při tom nejdůležitějším odpočinku pro vaše tělo, kterým není nic jiného než spánek. Špatně zvolenou polohou při spánku si můžeme zadělat a bolestivý den.

Díky té správné spánkové poloze, můžete bolest zad, jak zmírnit, tak úplně zabránit. Jaké polohy to tedy jsou?

Bolest krční páteře

Každý z nás tuto bolest už jistě zažil. Je třeba páteři trochu ulevit, a to docílíme tak, že si lehneme na záda a pod hlavu si dáme polštář tak, aby nám to bylo příjemné. Podepřete si kolena například složenou peřinou či dalším polštářem Tím zajistíme přirozené zakřivení naší páteře. Díky této poloze zmenšíte tlak, který je na páteř vyvíjen vaší váhou.

Bolest beder

Bolestivost bederní páteře je jedním z nejčastějších problémů. Od této bolesti vám pomůže spánek na boku. Je třeba ale zvolit jisté úpravy, aby tato poloha nezpůsobovala nepřirozené zakřivení. Toho docílíme zcela jednoduše. Postačí, když pokrčíte kolena a mezi ně vložíte polštář tak, aby byly kolena od sebe na šířku pánve. Tato poloha je velice oblíbená u těhotných žen.

Bolest celých zad

Poloha na břiše zádům uleví od celodenního náporu, který je na ně kladen. Úlevu ještě podpoříte tím, že si pod břicho dáte tenčí polštář. Tím se bedra tzv. roztáhnou a dojde k uvolnění.

Vyzkoušejte tyto polohy dříve, než sáhnete po lécích proti bolesti, které jsou sice lehkým a rychlým řešením, ale ne dlouhodobým.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová