Jaké boty jsou nejdůležitějšími botami letošního podzimu?

Žabkám a sandálkům opět odzvonilo. Opět skončilo jejich období, během kterého doslov zářily na nohou nejedné ženy. S příchodem chladnějších dní se znovu začaly nosit pohodlné tenisky, které však kupodivu nejsou nejdůležitějšími botami letošního podzimu. Letos na podzim jsou unikátní zcela jiné boty, do kterých byste to možná ani netipovali. Jsou to kozačky.  

Pokud sledujete dění v módním světě, pak pravděpodobně víte, že řada věcí hlásí svůj velký comeback, svůj velký návrat. Svůj comeback hlásí například zvonové kalhoty nebo milované a zároveň nenáviděné ledvinky. A mezi těmito kousky najdeme i kozačky, které přišly na trh v tichosti už vloni, ale letos řvou, kam přijdou.  

Zatímco vloni se dávala přednost ještě kozačkám nad kolena, letos je to trochu jinak. Letos se nosí hlavně kozačky pod kolena, těm nad kolena se už dalo sbohem. Nevydržely tedy v módě moc dlouhou dobu.  

Hlasitý příchod kozaček pod kolena 

V současné době jsou kozačky něco, co neoddělitelně patří k módnímu světu. To ostatně potvrzuje nejeden vlivný návrhář nebo módní domy, které do svých kolekcí zařadily co nejvíce vyzývavé a nápadné kozačky, jež jsou doslova nepřehlédnutelné. Lze tedy říct, že letos kozačky ohlašují svůj příchod velice hlasitě.  

Kozačky se dokonce staly nejdiskutovanější věcí na týdnech módy, jsou jasnou volbou nejedné influencerky.  

Jaké konkrétní kozačky mít?  

Pokud bychom měli být konkrétní, investovat by se mělo hlavně do kozaček, které jsou shrnuté a které jsou ve stylu kovbojů. Kovbojské kozačky jsou jen pod kolena, poznáte je na první pohled. Ostatně u mnoha lidí vedou kozačky s hadími nebo jinými zvířecími vzory – zvířecí vzory ostatně letos hlásí také svůj velký comeback.  

Co se týče kombinování kozaček, doporučujeme je kombinovat k midi sukním, ke koženým cullotes kalhotám nebo třeba k džínům, které budou zastrčeny do kozaček. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová