Zařizujeme pokoj pro teenagera krok po kroku

Každý rodič teenagera dobře ví, kolik času děti tráví přes den ve svém pokoji. Je pro ně důležité, aby pokoj odrážel jejich osobnost a cítili se v něm dobře, proto při zařizování pokoje naslouchejte jejich názorům. Základem pokoje musí být samozřejmě dostatečně velká postel s kvalitní matrací, která by ale měla sloužit výhradně ke spánku. Výběr povlečení, polštářů a přehozu nechte na dítěti.

Místo pro relaxaci i učení

Na odpočinek během dne do pokoje pořiďte sedací vak nebo rozkládací křeslo. Jsou extrémně pohodlné, variabilní a nabídnou dítěti prostor k hraní her, nerušenému prohlížení sociálních sítí nebo četbě. Využijí je i případné návštěvy, které jsou u teenagerů na denním pořádku. Na trhu existuje spousta variant a vzorů, ze kterých si určitě dospívající vyberou to, co se jim líbí. 

Každé školou povinné dítě musí mít vhodný prostor na studium. Psací stůl, ideálně se zásuvkami, kam může odkládat sešity nebo jiné školní pomůcky, ergonomická židle a lampička jsou naprostou nezbytností. Velmi praktické jsou stoly a židle s nastavitelnou výškou, které se přizpůsobí rostoucím dětem. Na stole nesmí chybět organizéry a stojánky na psací potřeby, pod stolem pak odpadkový koš.

Teenageři, především dívky, mívají spoustu oblečení a začínají více dbát o svůj vzhled. Do pokoje jim proto umístěte prostornou skříň se zrcadlem. Moderním řešením jsou teleskopické šatní stojany nebo věšáky, jejichž výhodou je větší přehlednost a menší riziko zmačkání oblečení. Zrcadlo pak můžete pořídit samostatně a umístit ho na stěnu poblíž.

Nechte ho mít poslední slovo

Poslední zónou, která v pokoji teenagera nesmí chybět, je místo pro jejich koníčky, ať už se zabývají malováním, hrou na kytaru nebo cvičením. K tomu se vám budou hodit úložné boxy, skříně nebo regály, kam uskladní své věci a v pokoji se tak bude lépe udržovat pořádek. Finální dekorace nechte na dítěti. Možná si bude chtít na zeď pověsit plakáty své oblíbené kapely nebo pořídit malé koberečky, v každém případě tyto drobnosti podtrhnou jeho styl.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová