Nejhorší módní přešlapy. Co raději nikdy neoblékat?

Příjemné počasí se samozřejmě podepisuje na volbě našich outfitů. Přesto ale existují hranice, za které bychom se nikdy neměli vydávat. Jak se vyhnout faux pas? 

Příliš odhalené kůže, to je znak módního pekla

„Too much skin“ je pojem pro módní přešlap, kterého se dopouštějí gentlemani i dámy. Pro běžné dny byste měli vždy mít dostatek módních kousků značek Blauer USA nebo Twinset, které vám umožní jejich příjemnou kombinaci. Pokud si na sebe vezmete top s významným výstřihem, nekombinujte jej s minisukní. Když na sobě máte ultra krátké šortky, vezměte si jako top košili s krátkým rukávem. Příliš odhalené modely vždy působí lacině a do módního světa rozhodně nepatří. 

Kam že to vlastně jdeme? 

Každá příležitost si žádá specifické oblečení. Jinak se oblečeme na sportovní utkání, jiné oděvy zvolíme pro zahradní párty. Vždy si uvědomte, kam vlastně půjdete, a potom až tvořte jednotlivé módní kreace. Nebojte se vzít si s sebou více oblečení, pokud vás čeká více událostí během jednoho dne. Převléci se je rozhodně lepší volbou, než někde přijít oděn zcela nevhodně. 

Barvy, barvy, barvy

Pokud to přímo není váš umělecký záměr, měli byste volit umírněné barevné kombinace. Vždy platí, že výrazný prvek by měl být doplněn klidnými základními barvami. Se vzory a texturami je to velmi podobné. 

Bižuterie, kam se podíváš

Pro outfit, ve kterém jsou již použity barvy, byste měli volit bižuterní prvky jen velmi střídmě. Tyto kousky se spíše hodí pro oživení monochromatického oblečení, tedy oděvu v jedné barvě. Pokud je váš outfit již dosti výrazný, bižuterii rovnou nechejte doma. 

Koresponduje se mnou tento trend? 

Někteří lidé si potrpí na nejnovější módní trendy. Potom je ale potřeba se zamyslet nad tím, zda jim daná kreace vlastně sluší. Je střih v souladu s tím, co se k vám hodí? A co barvy? Lichotí vám? 

Některé módní přešlapy se dají snadno eliminovat. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová