Trendy pánská obuv

Panuje názor, že muži jsou ochotni utratit za boty tolik, jako dámy za luxusní kabelku. A je to pravda, pánové preferují vysokou kvalitu, nikoli kvantitu. Při výběru bot, by neměla být cena určující, ne vše co je módní je kvalitní.  Pohodlí nadevše – stejně jak při nošení tak při objednávání.  Proto je o internetové obchody takový obrovský zájem.  Z pohodlí svého domova si vyberete vše, co potřebujete. Povětšinou do tří dnů máte zboží doma.  A pokud je něco v nepořádku máte 14 dní nato objednávku nepoškozenou vrátit. Výběr špičkové pánské obuvi je velký, můžete zvolit formální i neformální boty, klasické či stylové podle nejnovějších trendů, v široké paletě barev.

Rozdělení pánské obuvi – společenská, vycházková, sportovní

Tady není třeba hledat velkou vědu – mokasíny, klasické polobotky, celé kotníkové boty, sandály a pantofle. Ale ani v tomto sortimentu není nouze o módní výstřelky, kde se používá netradiční materiál a styl včetně efektní kombinace barev.  Jeden čas byla ohromně populární pánská obuv s kontrastní barvou na svršku boty nebo podešvi, nosily se i výrazně barevné tkaničky do elegantních bot.

Společenská pánská obuv

Elegantní a stylová společenská obuv se vyrábí kompletně z pravé kůže včetně svršku, vnitřní výstelky a podešve. Komfortní nošení přináší i pánská obuv z jemné syntetiky a s gumovou podešví s hladkým případně lakovaným povrchem. Špice bot mohou být zúžené či mají perforovaný vzor, nechybí voskované kulaté tkaničky a osm dírek na šněrování, tím je společenská pánská obuv charakteristická.  Typická barva je černá, hnědá, tmavě-modrá, ale také béžová a šedá, která se nosí v letním období.

Vycházková pánská obuv

Jde o nejběžnější pánskou obuv, neboť je určená na každodenní nošení. Tato obuv je o mnoho pohodlnější, díky měkčí podešví a širší špičce, používá se kromě plochých tkaniček i suchý zip. Vycházková pánská obuv je ušitá z jednoho nebo z různě kombinovaných materiálů, s výrazným prošitím. Kombinují se i barvy. Do této kategorie se řadí sandály, pantofle a mokasíny, které nabývají na popularitě.

 Sportovní pánská obuv

Jednotlivé druhy sportu si žádají speciálně k tomu určenou obuv. Vyrábějí se z textilu nebo pravé kůže, boty jsou velmi měkké a komfortní, určené do náročnějších podmínek. Bez potíží je můžete nosit celý den. Proto se nelze divit, že si sportovní obuv pánové oblíbili i na běžné nošení do města.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová