Do měst i k vodě si pořiďte slaměný klobouk a espadrilky

Možná si je pamatujete z dětství. Je to tak, móda se ve vlnách vrací. Jistě si vybavíte, jak jste jako malá holka musela na hlavě nosit rozkošný slamáček, který vás měl spolehlivě ochránit před ostrým sluníčkem, úžehem a úpalem. To totiž není nic příjemného. Klobouky jsou aktuálně v módě a nejsou pouze velmi praktickým doplňkem, ale i rozšířenou módní záležitostí. Stejně jako nepostradatelné a všudypřítomné kabelky i boty, které jsou pletené z přírodních materiálů nebo i z umělého ratanu, jsou klobouky prostě in. Inspirujte se v módních časopisech, tyhle doplňky se vám budou hodit.

Klobouk kam se podíváš

Může se zdát, že tento druh doplňků, jakým je slaměný klobouk, nám poslouží především coby společník na pláž. Není to ale tak. Proutěné módní kousky jsou velmi vhodné i do města. Můžete si k nim pak pořídit i vkusné espadrilky, které jsou ohromně pohodlné a hlavně jsou to boty na proutěném klínku, které se k vašemu klobouku budou hodit. Slamák, espadrilky a proutěný či slaměný košík či kabelka, to jsou ty pravé doplňky na letošní léto nejen k vodě. Pokud je správně zkombinujete, máte krásný letní outfit, ve kterém můžete vyrazit kamkoliv.

Espadrilky, aneb boty na klínku

Espadrilky nebo boty na klínku ze slámy se hodí k šortkám, sukni, šatům či culottes.U bot na klínku si ale dávejte pozor právě na kombinaci se šortkami či sukní. Aby tato kombinace nepůsobila vulgárním dojmem, který není pak hezký.Proutěná kabelka je již sama o sobě velmi výrazným prvkem, proto se pak hodí spíše k jednoduchým a jednobarevným oděvům. Klobouky je potřeba dělit na elegantní a volnočasové. Elegantní klobouky mají širokou krempu a působí velmi žensky. Právě ty budu naprosto skvěle vypadat se dlouhými šaty. Můžete je doplnit tunikou s netopýřími rukávy.Volnočasový slamák se hodí do městských ulic a dát si k nim pohodlný ležérní dresscode.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová