Co si obléknout během chladných letních dnů?

Léto je roční období, pod kterým si většina z nás vybaví hlavně teplé až horké dny, kdy nám teploty sahají až do třiceti stupňů. Při takových teplotách se nedá dělat nic jiného, než se jenom válet u vody nebo jezdit na dovolené k moři, kde budeme takzvaně chytat bronz. Jde však o to, že léto může přinést i chladnější dny, a to zejména tehdy, kdy například prší od rána do večera, a to hned pět dní v týdnu. Bouřky jsou někdy nemilosrdné a zvyšují nám hladinu vody v řekách a v jezerech. Krupobití pak může přijít společně s bouřkou, což jsou takové stavy, při kterých teplo opravdu není.

Nákupní maniačky v takových případech nikdy neví, co si obléknout, protože se před létem vybaví novým oblečením přesně určeným pro horké dny. Jenže tehdy, kdy prší a celé dny se nedá vylézt z domu, to pak bohužel nemají, co si obléknout. Proto přinášíme inspiraci, díky které nás ani chladné letní dny nemohou překvapit.

• Bundičky nás mnohdy zachrání!

Před létem si většinou myslíme, že nemusíme kupovat žádné lehké bundičky, které jsme třeba potřebovali přes jarní období. Takové bundičky je však dobré nechat si ve skříni a na léto je neuklízet, protože právě během chladných dní nás mohou i v létě zachránit. Aktuálně zabodujeme rozhodně s bomber bundou, kterou najdete v lehkém, nikoliv pouze v teplém provedení. Klasika skrývající se v džínových bundách je další dobrou volbou. V obchodech značky Reserved navíc nyní najdeme krásné lehké bundičky stažené v pase v pastelových barvách – i to je naprosto fenomenální kousek.

• Myslete na boty!

V létě jsme zvyklí, že si obouváme na nohy jen a pouze sandálky, které nám dokonale ventilují nohu, přičemž noha nikdy nezapáchá, i když je nám horko sebevíc. Při deštivých dnech na takovou obuv ale můžeme zapomenout, protože je to jen na nachlazení. Je třeba volit plnou obuv. U tenisek volte takové, které nepromokají, jinak volte třeba chelsea boty, což jsou boty, které se staly populární především přes letošní jarní a loňskou podzimní sezonu.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová