Co si obléci nejenom v létě s kily navíc?

Málokdo z nás má tělesné proporce modelky či modela a může si tak na sebe obléknout cokoli, aniž by mu to nějak ublížilo. Spousta žen i mužů se potýká s kily navíc nebo nějakou tělesnou disproporcí. Móda je ale mocná čarodějka. Vhodný způsob oblékání vám pomůže opticky shodit i několik kilogramů. Poradíme vám, jak odpoutat pozornost od svých nedostatků.

Véčkové výstřihy zachraňují

Začneme od shora, tedy hrudníku. Co si obléknout?  Pokud je vaší noční můrou silný krk a širší ramena, zapomeňte hlavně na obepnuté roláky, v nichž tento nedostatek jedině vynikne. Oblékejte si nejlépe trička, topy, halenky a svetry s véčkovým výstřihem, které tento problém částečně zmírní. Odpoutají pohled od krku a ramen dolů.

Topy bez rukávů vyřaďte

Kdo trpí tím, že má mohutné paže, ať ze svého šatníku vyřadí všechna tílka a topy bez rukávů. Zejména v kombinaci s kalhotami upoutají pozornost. Vaše ruce budou vypadat ještě obrovitěji. Pokud si ale dámy obléknete sukni, pozornost lidí při kontaktu jako první padne na spodní část vaší postavy, tedy nohy. Budou posuzovat jejich kvality. Trochu širší paže vám potom snáze projdou. Jestliže ale chcete nedostatek zakrýt, sázejte na halenky nebo košile s volnějšími dlouhými rukávy. V nich se naštěstí leccos schová.

Seprané podprsenky se zakazují

Velká ňadra jsou sice pro ženu chloubou, ale ne vždy se jedná o výhru. Sehnat na ně podprsenku bývá velký, mnohdy téměř neřešitelný problém. Když ženě z každého oblečení trčí mohutné balony a poutají nežádoucí pozornost, není to nic příjemného. Proto je nejlepší vyhodit všechny povolené podprsenky a koupit vhodnou velikost a tvar, který dokonale sedne. Nevypadá totiž dobře, když ženě ňadra vypadávají ven. Perfektně padnoucí podprsenka alespoň částečně odvede pozornost od velikosti.