Zaujměte první den v práci svým lookem

V zaměstnání člověk stráví zhruba šedesát procent svého života, proto bychom se celý život měli naučit hledat takové zaměstnání, které nám bude příjemné, bude nás bavit a hlavně díky kterému se budeme cítit šťastní a naplnění. Mnoho lidí takové zaměstnání bohužel nenajde, ale to jen z toho důvodu, že nechtějí vystoupit ze svého komfortní zóny. Pakliže jim současné zaměstnání vyhovuje tak, že jim nevadí v práci strávit osm hodin denně, protože stejně příjem dostanou tak či tak, rozhodně neděláte dobře, když v dané práci zůstáváte. Dnes už existuje tolik možností, jakou práci si zvolit. Pakliže se rozhodnete účastnit se nějakého pohovoru a práci dostanete, rozhodně byste měli zaujmout hned první den v práci i své nové kolegy, kteří se s vámi určitě budou chtít dobře seznámit a poznat vás. Člověk nezaujme lépe než tehdy, kdy je vkusně oblečený, proto bychom se měli na první den v práci řádně oháknout. Co si ale na sebe vzít?

Nejdříve si uvědomte, zda máte v práci předepsaný dress code nebo ne

Než si začnete vybírat oblečení, které si oblečete na první den v práci, rozhodně se nejdříve zaměřte na to, zdali máte nebo nemáte předepsaný dress code, tedy oblečení, co musíte nosit. Jedná se většinou o nějaké uniformy nebo podobné oblečení. U žen sekretářek to jsou například košile a trochu elegantnější look. Pokud byste totiž takový dress code předepsaný měli a nedodrželi ho, zrovna se můžete s pracovním místem rozloučit. Pokud však máte volné ruce, zkuste to s následující inspirací.

Pokud pracujete v kanceláři, zkuste to s elegantním stylem. Pánové si vezmou polobotky a košili, ženy se však nemusí trápit s lodičkami, ale stačí, když si vezmou oblíbené polobotky. Pokud je chladno, nemusí si ženy brát žádné sukně ani šaty jenom proto, aby udělaly dojem, ale stačí, když sáhnou po velmi populárních úzkých kalhotách, které dnes doslova lámou všechny rekordy v žebříčku moderních trendů. Vkusná kabelka je samozřejmě potřeba. Ostatně dbejte na to, abyste nevypadaly vyzývavě, ale formálně. Pokud je přece jenom teplé počasí, sukni nebo šaty volte po kolena, kratší se nepovolují.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová