Jaké filmy byly na Netflixu vůbec nejdražší?

Streamovací platforma Netflix patří k tomu nejoblíbenějšímu v současné době. I když jí poměrně roste konkurence (vícero lidí přišlo na to, že klasické televizní stanice už netáhnou), přesto se stále drží na prvním místě žebříčku úspěšnosti. A nejde se tomu ani divit, vždyť své věrné uživatele prakticky neustále překvapuje něčím novým, zajímavým, co stoprocentně zaujme jen tím, jak skvělé herecké obsazení se zvolí. A když už jsme u těch filmových snímků na Netflixu, prozraďme si, jaké projekty byly vůbec nejdražší? 

The Gray Man vede celému žebříčku 

I když vlastně není ještě venku, ale co nevidět bude, žebříčku nejdražších filmů na Netflixu bezesporu vede snímek The Gray Man, který streamovací platformu vyšel na více jak 200 milionů dolarů. A co je na tom všem potěšující? To, že velká část financí putovala do kasy České republiky. Film se totiž natáčel právě v Praze, i kvůli němu byla ostatně část hlavního města po nějakou dobu uzavřená. 

Netflix očekává, že sledovanost tohoto snímku bude opravdu velká. Ostatně vsadil na dva sex symboly současnosti, a sice na Chrise Evanse a herce Ryana Goslinga. No, minimálně všechny dámy světa se na film podívají, nemyslíte? 

Red Notice v těsném závěru 

Co ale už vidět můžete a co v jednu chvíli kralovalo žebříčku sledovanosti, je film Red Notice, ve kterém se sází hlavně na horu svalů v podobě Dwayna Johnsona, kterého můžete znát také pod přezdívkou „The Rock”. Celý tento filmový snímek, který je takovou odpočinkovou komedií, vychází na 160-200 milionů dolarů čili i v tomto případě se Netflix „plácl přes kapsu”. 

Vyproštění na deváté pozici 

A když se podíváme trochu níže do žebříčku, ovšem stále do první desítky, narazíme i na Chrise Hemswortha a film, ve kterém ztvárnil hlavní roli. Tím filmem je Vyproštění, jehož druhé pokračování se také natáčení v hlavním městě Česka (a nejen zde). Jeho natáčení vyšlo na zhruba 65 milionů korun, což je vlastně v porovnání s dvěma výše uvedenými takovou almužnou, nemyslíte? 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová